Sparčiai didėja turistų srautai iš Lietuvos į Gruziją (0)

Lietuva GruzijaŠ. m. birželio 6-13 dienomis Gruzijos nacionalinio turizmo departamento (Georgian National Tourism Administration) prie Ekonomikos ministerijos (Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia) kvietimu Gruzijoje lankėsi Lietuvos-Latvijos turizmo agentūrų bei žiniasklaidos atstovų grupė. Šio informacinio turo tikslas – supažindinti Baltijos šalių atstovus su turizmo galimybėmis Gruzijoje, atsidarius naujiems skrydžiams – tarp Vilniaus ir antro pagal dydį Gruzijos miesto Kutaisio („Wizz Air“) ir Vilnius-Kijevas-Batumis („Ukraine International Airlines“).

Pasak Gruzijos nacionalinio turizmo departamento atstovo Siko Gegiadzė, nuo šiol bus sudarytos dar palankesnės sąlygos Baltijos šalių turistams aplankyti Gruziją. Gruzijos vyriausybė skiria ypatingą dėmesį turizmo infrastruktūros plėtrai – renovuojami sveikatingumo kompleksai, statomi modernūs viešbučiai, skatinamas smulkusis verslas, gerinama turistų aptarnavimo kokybė. „Mes esame pasirengę priimti turistų srautą iš Lietuvos, Latvijos, siūlydami turizmo paslaugas ištisus metus: poilsį Batumyje prie Juodosios jūros, žiemos slidinėjimo trasas Kaukazo kalnuose, sveikatingumo procedūras mineralinių vandenų kurortuose, ekskursijas po įdomiausias Gruzijos vietas ir, žinoma, gruzinų tautos svetingumą su vynu bei nacionaliniais patiekalais,“ – žadėjo S. Gegiadzė, akcentuodamas nuo seno užsimezgusius šiltus, broliškus santykius su lietuvių ir latvių tautomis.

Lietuvių-latvių dvidešimt vieno asmens grupė lankėsi Tbilisyje, Kutaisyje, Batumyje, Kaukazo kalnuose, Gudauri slidinėjimo kurorte, kontaktų mugėje susitiko su daugiau nei 40-čia Gruzijos turizmo agentūrų atstovais, apžiūrėjo įžymias lankytinas vietas  bei viešbučius.

Pasak informacinio turo dalyvių, Gruzija sužavėjo savo gamtos unikalumu, žmonių draugiškumu, aplinkos natūralumu, kuri gali būti kaip atsvara kiek pabodusiems Vakarų Europos standartams. „Gruzija yra atvira kiekvienam – ir kopiančiam į kalnus, ir poilsiaujančiam prie jūros, ir keliaujančiam gruzinų karo ar vyno keliu, istorijos mėgėjui ar nuotykių ieškotojui. Gruzija užburia visus – kas kartą apsilankė, dar kartą tikrai sugrįš,“ – įspūdžiais dalinosi kelionės koordinatorius Leonas Minkevičius.

„Šis informacinis turas – tai rezultatas, kuris buvo pasiektas užsimezgus dalykiniams santykiams šių metų kovo mėnesio pabaigoje Lietuvos verslo konfederacijai organizavus Lietuvos vyriausybės ir verslo delegacijos vizitą į Gruziją,“ – teigia L. Minkevičius.

Gruzijos Turizmo departamento duomenimis, 2013 metais Gruziją aplankė daugiau nei 3 227 000 turistų. Iš jų iš Latvijos daugiau nei 6 000 asmenų, iš Lietuvos – daugiau nei 4000.

Per pirmąjį 2014 metų ketvirtį (sausio-kovo mėn.)  į Gruziją buvo atvykę daugiau nei 1 mln. asmenų iš užsienio. Didžiąją dalį sudaro lankytojai iš Armėnijos, Rusijos, Azerbaidžano, Turkijos, Ukrainos. Tačiau akivaizdžiai pastebima tendencija – srauto didėjimas iš Europos Sąjungos šalių. Vien tik per 2014 metų kovo mėnesį iš ES šalių Gruzijoje lankėsi daugiau nei 12 000 asmenų (t.y. 11,7 proc. daugiau nei pernai tokiu pat metu). Lietuva patenka į pirmąjį dešimtuką labiausiai lankančių Gruziją.

Gruzijos ir Baltijos šalių turizmo sektoriaus ekspertai prognozuoja, kad Gruzijai integruojantis į ES, turistų srautai iš Europos Sąjungos šalių dar labiau intensyvės.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė