Prie jūros „grįžta“ Paulius Širvys (1)

Paulius Širvys

Paulius Širvys

Klaipėdos laikrodžių muziejaus eksponatai muša 30-tąjį jubiliejų. Ta proga M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas 2014 m. birželio 18 d. (trečiadienį)  19 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje (Liepų g. 12, Klaipėda) kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose,  prisiminimuose).

Saulės laikrodžių parke šią vasaros pavakarę skambės tai, ko nenugali Laikas; tai kuo žavi akimirka ir kuo didinga begalybė. Į Pauliaus Širvio laikmetį sugrąžins Poeto Vienintelės prisiminimai, ištraukos iš laiškų, kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį bei jo poeziją. Jūreiviškai Poeto sielai itin artimoje Klaipėdoje išgirsite ir laikui nepasiduodančias Jo tekstais sukurtas dainas.

„Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikit į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Ir Klaipėdoje Jis atvers Jums savo Širdį“, – kviečia kompozicijos autorius Č. Stonys.

Apie blaškomą
Laivą
Kaip skiedrą.
Apie laukiančias
Tavo akis,
Apie klykiančią
Liūdną žuvėdrą
Mūsų daina apsakys.

RENGINYS NEMOKAMAS IR ATVIRAS VISIEMS!

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė