Vėl kviečia Rasos šventė Verkių parke (video) (6)

Vilniuje prie Lizdeikos aukuro | šventės rengėjų nuotr.

Vilniuje prie Lizdeikos aukuro | šventės rengėjų nuotr.

2014 m. birželio 20 d., penktadienį, 18 val., Verkių parke, Vilniuje Lietuvių etninės kultūros draugija vėl  surengs tradicinę  Rasos šventę.

Jau keturioliktą vidurvasarį, vilniečiai ir miesto svečiai rinksis į Verkių parką švęsti  trumpiausios nakties ir Saulės grąžos šventės, gamtos vešėjimo, žolynų ir visos gyvybės kupėjimo meto.

Ilgametė Rasos šventės rengėja ir vedėja senųjų tradicijų puoselėtoja Nijolė Balčiūnienė ragina visus pasipuošti vainikais, susiskinkti devynių žolynų kupolę, pasiimti lauknešėlį ir su šeimomis, draugais atvykti į liepomis kvepiantį Verkių parką.

„Nuo 19 val. vakaro kupoliausime, bursime iš žolynų, vaišinsimės vaistažolių arbata, suksime kupolinių ratelius, sutartinėmis pagerbsime ugnies apeigas prie Lizdeikos aukuro, dainomis palydėsime vakaro saulę,  šoksime prie laužo, leisime vainikus Nerimi, prausimės ryto rasoje ir kartu sutiksime tekančią saulę“, – sako N.Balčiūnienė.

Šventės meninę apeiginę programą atliks žinomi Vilniaus miesto folkloro ansambliai: „Jorė“, „Dijūta“, „Laukis“, „Varangė“, „Kūlgrinda“, „Raskila“ bei „Gimtinė“ ir „Alna“ iš Punsko.

Šventėje veiks žolynų kermošius, dalyvaus Botanikos instituto vaistažolių žinovės, būrėjos iš žolynų.

Šventės rengėjai Lietuvių etninės kultūros draugija.

Rasos šventė Verkiuose 2012 m. (V.Kašinsko video):

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. Kemblys:

  Tik “lietuvių ETNINĖS KULTŪROS draugija” gali rašyti apie Rasos šventę tokiais žodžiais:

  “organizuoja tradicinę, archajiškiausią, programa, folkloro ansambliai, folkloro grupė, tradicijų, fakelais, folkloro grupė, klubas, ritualinis…”.

  Kuo skiriasi FOLKLORO ANSAMBLIS nuo FOLKLORO GRUPĖS?

 2. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Mano auto papuošta dviem lietuviškom vėliavom iki pat birželio 29 ir dar ilgiau.
  Lietuviai, keliam vėliavas ant automobilių prie namų. Kuo daugiau, tuo geriau. Darom sujudimą tokį, kad kiekvienas nežinantis klausinėtų žinančiojo. Kaimuose miestuose – visur. Birželio 29 referendumas artėja.

 3. Perkūno Paukštis:

  Dvasiniai dalykėliai.

 4. Zaratustra:

  Nelabai vykusiai parinkta data-tegu vieni svencia jonines kiti rasas bet kodel bijoma pirmadienio-nors ir darbo diena bet antradienis iseigine.

 5. Skalvis:

  Baltai laikysis ant šio svieto tiek , kiek atsispirs prieš Rasų jonizaciją ( išniekinimą ). Ir čia labai svarbūs mažų mažiausia du dalykai: tikslus laikas ( šiemet 21 d.) ir tinkama tinkama vieta švęsti Rasas ( giria ir tekantis vanduo ).

 6. Atgalinis pranešimas: Susiraskite savo Rasos šventę 2014 | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė