Plungės kultūros centre XIV-ąjį kartą įteiktos Stanislovo Riaubos vardo premijos (0)

Komisijos nariai su projekto laureatais | rengėjų nuotr.

Komisijos nariai su projekto laureatais | rengėjų nuotr.

2014-aisiais metais Plungės kultūros centras  jau keturioliktus  metus kvietė vaikus ir jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje  „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. Premijos laureatai buvo paskelbti ir apdovanoti birželio 11 d. 14 val. kultūros centro parodų salėje.

Šiais metais projekte dalyvavo 57 jaunieji menininkai iš Plungės, Platelių, Alsėdžių, Žemaičių Kalvarijos, Mažeikių, Židikų, Telšių, Luokės, Rietavo, Kretingos, Salantų, Skuodo, Ylakių ir Šiaulių. Jaunųjų menininkų darbus vertino kompetentinga komisija: skulptorė Asta Vasiliauskaitė, dailininkas Vilmantas Ladyga, žurnalistė Giedrė Milkevičiūtė ir dailininkas, Lietuvos tautodailės sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas.

Komisija turėjo įvertinti net 240 projektui pateiktų skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės kūrinių. Po ilgų diskusijų ir įtempto darbo komisija vieningai nusprendė ir 2014-ųjų metų Stanislovo Riaubos vardo pinigines premijas po 400 Lt. skyrė: už geriausius skulptūros darbus Ryčiui Milkintui (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija), už geriausius grafikos darbus Rasai Galdikaitei (Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla), už geriausius tapybos darbus Ernestai Pocevičiūtei (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija), už geriausius amatininko darbus Lukui Adomavičiui (Kretingos meno mokykla).

Piniginiais prizais po 50 Lt., įsteigtais Švedijos Boxholmo organizacijos „Draugas draugui“ buvo apdovanoti dar 12 jaunųjų menininkų. Taip pat Švedijos Boxholmo organizacija „Draugas draugui“ įsteigė ypatingą prizą – dviratį:  broliams Evaldui ir Lukui Tomkams iš Luokės muzikos ir dailės mokyklos. Privačios galerijos savininko iš Švedijos Pelle Wegenbergo prizas – medžio drožybos įrankiai atiteko Aurimui Jurgaičiui iš Plungės Babrungo pagrindinės mokyklos. Žiūrovų prizai šiais metais atiteko skulptoriui Aurimui Jurgaičiui (Plungės Babrungo pagrindinė mokykla), tapytojai Eglei Šečkutei (Salantų meno mokykla), grafikei  Viktorijai Venckutei (Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla), amatininkei Augustei Tamašauskaitei (Kretingos meno mokykla). Dar 16 menininkų buvo apdovanoti Plungės kultūros centro įsteigtais prizais ir 5 menininkai Lietuvos tautodailės sąjungos įsteigtais prizais, visi projekto dalyviai apdovanoti diplomais, parodos – konkurso lankstinukais, o mokytojai – padėkos raštais.

Konkurso dalyvius sveikino ir sėkmės tolimesniame kūrybiniame procese linkėjo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė ir konkurso komisijos pirmininkas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas.

Šiais metais konkursas ypatingas buvo ir tuo, kad Stanislovui Riaubai sukako 110 metų, šia proga kultūros centro fojė buvo ir dar vis yra eksponuojamos Stanislovo Riaubos skulptūrų fotografijos – iš menotyrininkės Aldonos Ulevičienės archyvo (fotografijų autorius Hubertas Paluševičius).

Projekto, kurio vienas iš pagrindinių tikslų yra puoselėti tautodailės tradicijas vaikų ir jaunimo tarpe, skatinti juos kurti ir žinoma pagerbti Stanislovo Riaubos atminimą, organizatoriai dėkoja pagrindiniams projekto rėmėjams Lietuvos kultūros rėmimo tarybai, Lietuvos tautodailininkų sąjungai, Plungės rajono savivaldybei ir Švedijos Boxholmo organizacijai „Draugas draugui“, bei kviečia jaunuosius menininkus ruoštis 2015-aisiais metais, jubiliejiniam,  penkioliktąjį kartą įvyksiančiam konkursui, skirtam Stanislovo Riaubos vardo premijai laimėti.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė