Krašto apsaugos ministerija stiprina pilietinį, tautinį ir patriotinį ugdymą (0)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Krašto apsaugos ministerija, stiprindama piliečių pasirengimą valstybės gynybai, pilietinį, tautinį ir patriotinį  ugdymą, siūlo sujungti Pilietinės gynybos centrą ir Mobilizacijos departamentą prie Krašto apsaugos ministerijos.

„Pastarųjų mėnesių įvykiai Ukrainoje parodė, kad valstybės piliečių valia priešintis ir patiems ginti savo valstybę yra vienas iš stipriausių ginklų. Piliečių rengimas mobilizacijai ir jų pilietinis bei patriotinis ugdymas yra orientuoti į tą patį tikslą – parengti Lietuvos Respublikos piliečius, ūkio subjektus ir valstybės institucinę sistemą visuotinei ir besąlygiškai valstybės gynybai,“ – teigia Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Pagal Krašto apsaugos ministerijos parengtą Vyriausybės nutarimo projektą, po sujungimo Mobilizacijos departamento pavadinimas būtų pakeistas į Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentą prie Krašto apsaugos ministerijos. Patikslinus vykdomas funkcijas ir sujungus dviejų atskirų įstaigų prie Krašto apsaugos ministerijos veiklą, būtų sustiprinta pilietinio, tautinio ir patriotinio ugdymo politikos įgyvendinimo veikla ir sutaupyti finansiniai resursai bendrųjų funkcijų (raštvedyba, personalo administravimas, viešieji pirkimai) vykdymui.

Šiuo Vyriausybės nutarimu taip pat būtų siekiama įgyvendinti Viešojo valdymo tobulinimo 2012–2020 metų programos nuostatas dėl įstaigų veiklos optimizavimo ir siekio mažinti tų įstaigų, kuriose dirba mažiau kaip 20 darbuotojų, skaičių. Nutarimo projektas parengtas Krašto apsaugos ministerijai atlikus Krašto apsaugos sistemos pilietinio, tautinio ir patriotinio ugdymo politikos formavimo ir įgyvendinimo funkcijų peržiūrą.

Prijungus Pilietinės gynybos centrą prie Mobilizacijos departamento bus sumažintas Krašto apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų skaičius, optimizuota biudžetinių įstaigų veikla, racionaliau naudojami materialiniai ir finansiniai ištekliai.

Numatoma, jog pertvarkytas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas veiklą pradės nuo 2015 m. sausio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė