Z. Vaišvila. Kuo skiriasi D. Grybauskaitė ir V. Galvonas? (16)

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Prieš pirmąją Prezidento kadenciją Dalia Grybauskaitė pažadėjo sudoroti 100 oligarchų, kurių pavardžių iki šiol taip ir nepaskelbė. Antrąją kadenciją Prezidentė pradėjo kukliau – sudoros tik viceministrus, kol kas taip pat įslaptintus. Pirmasis ir garsiausiai viešai linksniuoti pradėtas finansų viceministras Vytautas Galvonas. Beje, š.m. sausio 17 d. susitikime su visuomene Anykščiuose jis patvirtino, kad Vyriausybė yra sukaupusi per 1,29 mlrd. litų, kuriuos gali panaudoti pensijų grąžinimui ir kultūros bei bibliotekininkų atlyginimų padidinimui, vidaus reikalų sistemos sumažinto finansavimo atstatymui, tačiau tai daryti neleidžia Briuselis, reikalaujantis įsivesti eurą (žr. š.m. sausio 23 d. signataro Z. Vaišvilos spaudos konferenciją Seime „Lietuvos valdžios melas dėl euro“). Negeras viceministras – ėmė ir paskelbė tiesą, nors valdžia nori skelbti tautai melą.

LRT laidoje E. Jakilaitis paskelbė esant sudarytą sutartį, kurioje teigiama, kad viceministras V. Galvonas, kuruojantis lošimus, iš lošimų bendrovės „Top sport“ savininko Gintaro Staniulio gavo paskolą. Jei tai pasitvirtins, bus akivaizdus viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimas. Tačiau pati Prezidentė turėtų elgtis kukliau ir savikritiškai, nes šiuos kriterijus, visų pirma, ji privalo taikyti pati sau.

2014-05-20 d. savo spaudos konferencijoje Seime „Liberalai: Atsilyginsime už balsus…“ pateikiau informaciją apie pačios Prezidentės ne tik akivaizdų interesų konfliktą, bet ir dalyvavimą galimai nusikalstamoje veikoje drauge su lošimų bendrovės „TonyBet“ savininku ir jos Prezidento rinkimų kampanijos rėmėju Antanu Nuoga. Mat įstatymai numato ir baudžiamąją atsakomybę už lošimo rezultatų įtakojimą. Tas pats E. Jakilaitis LRT laidoje po pirmojo Respublikos Prezidento rinkimų turo pagarsino VRK duomenis, jog A. Guoga yra didžiausias kandidatės D. Grybauskaitės rėmėjas. Būdamas lažybų bendrovės „TonyBet“ savininku ir tokiu būdu suinteresuotu gauti kuo didesnes šios pelno siekiančios įmonės pajamas asmeniu, A. Guoga pažeidė įstatymus, atlikdamas ir galimai nusikalstamas veikas – „TonyBet“ siūlė statymus ir gavo pajamas iš lažybų dėl š.m. gegužės 11 d. ir 25 d. Respublikos Prezidento rinkimų rezultatų. Tokiu būdu A. Guoga darė įtaką ir šiose lažybose statymus darantiems mūsų piliečiams, balsavusiems šiuose rinkimuose, kuriuose jis pats rėmė šią vienintelę kandidatę ir agitavo už ją, t.y. darė įtaką šių rinkimų ir jo lošimų bendrovės „TonyBet“ rezultatams (žr. ČIA, ČIA bei ČIA, ir aibę kitų viešai paskelbtų agitacinių straipsnių bei laidų rinkimų agitacijos laikotarpiu). Tad šiurkščiai pažeista politinės kampanijos finansavimo tvarka, šios lėšos aukotos galimai ne pagal paskirtį, o savanaudiškais tikslais ir galimai nusikalstamai, siekiant gauti kuo didesnes lažybų bendrovės “TonyBet” pajamas. A. Guoga tai darė, būdamas tuo suinteresuotas ne tik finansiškai, bet ir siekdamas tapti Europos parlamento nariu – jis dalyvavo šiuose rinkimuose LRLS sąraše antru numeriu ir buvo pagrindinis šios politinės partijos rinkimų kampanijos finansinis rėmėjas. Prezidento rinkimuose LRLS taip pat rėmė kandidatę D. Grybauskaitę, t.y. A. Guoga šias veikas vykdė tiek pats tiesiogiai, tiek veikdamas per LRLS.

Kandidatė į Respublikos Prezidentus D. Grybauskaitė ir LRLS šių A. Guogos aukų neatsisakė (žr. www.vrk.lt duomenis). LR politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 12 str. (Nepriimtinos aukos) draudžia naudoti politinėms kampanijoms gautas aukas, kurios neatitinka šio įstatymo reikalavimų. Šiuo atveju kandidatė į Respublikos Prezidentus D. Grybauskaitė ir politinės kampanijos dalyviai LRLS bei A. Guoga negalėjo nesuprasti, kad Respublikos Prezidento rinkimų politinei kampanijai, kuri yra viešai skelbiamų lažybų objektas, šių lažybų organizatoriaus ir lažybų bendrovės savininko šiai kandidatei skirtos aukos yra šiurkštūs politinės kampanijos finansavimą reglamentuojančio LR politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimai, galimai korupciniai veiksmai, taip pat politinės kampanijos naudojimas savanaudiškais tikslais, ko nenumato atitinkami rinkimų įstatymai. Jeigu tokios aukos buvo gautos ir aukotojas yra žinomas, politinės kampanijos iždininkas per 5 darbo dienas nuo tokios aukos gavimo turi ją grąžinti aukotojui, nurodant atsisakymo priimti auką priežastis. D. Grybauskaitė ir LRLS to nepadarė. Pvz., advokato Irmanto Norkaus – Lietuvos banko valdybos pirmininko V. Vasiliausko studijų draugo, nuskambėjusio Ūkio banko istorijoje, LRLS pirmininko Eligijaus Masiulio rinkimines aukas D. Grybauskaitė jiems grąžino. A. Guogos atveju Prezidentė to nepadarė.

LRLS, priėmęs ir neatsisakęs rinkimuose į Europos parlamentą kampanijai A. Guogos skirtų aukų bei tokiu būdu tapęs priklausomu nuo jo, savo dalyvavimu D. Grybauskaitės rinkimų kampanijoje taip pat padėjo savo rėmėjo A. Guogos lažybų bendrovei „TonyBet“ galimai nusikalstamai gauti finansinę naudą iš šios rinkimų kampanijos.

Tokiu būdu A. Guoga ir lažybų bendrovė „TonyBet“ drauge su kandidate į Respublikos Prezidentus D. Grybauskaite bei LRLS atliko galimai nusikalstamas veikas, dėl kurių kreipiausi į Generalinę prokuratūrą ir kurių požymiai nustatyti Baudžiamajame kodekse: sukčiavimą (BK 182 str.), neteisėtą praturtėjimą (BK 1891 str.), kyšininkavimą ir/ar papirkimą (BK 225 ir 227 str.). Prezidentė, priėmusi ir negražinusi aukotojui šią A. Guogos auką bei dalyvaudama Respublikos Prezidento rinkimuose, nesikreipė į A. Guogą ar jo lažybų bendrovę „TonyBet“, kad ši atšauktų jos lažybas dėl Respublikos Prezidento rinkimų. Prokuratūra pavedė ikiteisminio tyrimo įstaigai surinkti papildomus duomenis, kad spręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

Šios politinių kampanijų dalyvių A. Guogos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir D. Grybauskaitės veikos dėl nurodytų priežasčių pripažintinos ir šiurkščiais politinių kampanijų įstatymų pažeidimais, dėl ko VRK prašiau priimti atitinkamus sprendimus ir išregistruoti šiuos kandidatus iš atitinkamų rinkimų. Gavau jau po rinkimų priimtą VRK nutarimą, kuriuo konstatuota, kad A. Guogos aukos neviršijo įstatymo leisto dydžio. Dėl esminio dalyko – kad tokiu būdu kandidatė D. Grybauskaitė su savo rinkimų kampanija tapo lažybų, iš kurių organizatoriaus savininko gavo aukas šiai kampanijai, objektu, VRK nepasisakė. Skųsti šį nutarimą prasmės nebėra, nes VRK nutarimas priimtas jau po rinkimų. Dar kartą VRK patvirtino nesanti nešališka. Analogiškai VRK organizuoja ir š.m. birželio 29 d. referendumą. Valdžia mano esanti nepakaltinama.

Jei viceministro V. Galvono atveju dar reikės tikrinti, ar viešus ir privačius interesus pažeidžianti jo ir lažybų bendrovės „Top sport“ savininko G. Staniulio paskolos sutartis buvo sudaryta, tai Prezidentės D. Grybauskaitės ir A. Guogos bendrovės „TonyBet“ atveju nieko net tikrinti nereikia – viešai paskelbta, kad A. Guoga aukojo kandidatei D. Grybauskaitei, už ją agitavo, o A. Guogos bendrovė „TonyBet“ dėl to organizavo lažybas. D. Grybauskaitė nepareikalavo atšaukti šias lažybas, aukų A. Guogai negrąžino. Privačiųjų ir viešųjų interesų konfliktas akivaizdus, duomenys apie tai viešai paskelbti. Tad aktyviai Seimo Antikorupcinės komisijos narei Agnei Bilotaitei kaip V. Galvono atveju dėl to kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją net nereikės. Tik bėda dėl akivaizdžių galimai nusikalstamų veikų.

Tad, mielieji, kuo skiriasi D. Grybauskaitė ir V. Galvonas? Manau, kad daug kuo – statusu. A. Guoga, iškart po jam sėkmingų rinkimų spėjęs pareikšti, kad norėtų tapti ir ūkio ministru, tęsia rinkimų kampaniją – paskelbė paremsiąs Lietuvos kariuomenę.

O mes, rinkėjai, ar matome, kas iš tikrųjų vyksta, ar norime tai suprasti? Paprasčiau apsimesti, kad nesuprantame, kas vyksta. Tai psichologiškai lengviau – nereikia mąstyti apie rytdieną, įvykių priežastis. Viskuo pasirūpins Prezidentė. Net iš kulkosvaidžio už mus, šauktinius, pašaudys. Svarbu, kad mūsų nebešaukia tarnybon, nors Konstitucija ir įpareigoja tai daryti.

Gyvename kaip toje linksmoje dainelėje – katės namai dega, tačiau viskas gražu, žavioji markize!

Autorius yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Kažin:

  Kad jie yra mažai ko pažinti žmonės, taigi nedomina ir kuo jie skiriasi…

 2. bartas:

  manau , kad dabar 5 m. galima nieko nesakyti. Nieko nebus. Lietuvos liaudis turėjo šansą, bet pasirinko tokį kelią . Stabilu.

 3. Rasa:

  Lietuvos rinkėjai NIEKO negali pakeisti. Bent jau per paskutinius 22 metus ir dar neprognozuojamiems metų metams į priekį. Ar mes sugebėjom rinkimuose pakeisti Prezidentą? Ar mes visi atidavėm pasitikėjimo balsus tautinėms jėgoms europarlamento rinkimuose? Realią situaciją valstybėje mato labai mažai žmonių, daugelis įtikėję tais mitais, kuriuos pateikia valdžia. Gerbiamas Signataras teisus- nematyti, nesuprasti, nesipriešinti- tai pats lengviausias būdas gyventi, arba tiksliau- tik egzistuoti…

 4. Jurgis Bielinis:

  Visi tie lošėjai, ju remėjai man yra labai bjaurūs. Bjaurus man tokie guogos… ir prezidentė, jei ji naudojasi jų draugyste ir yra jų remiamą. Prisimenu sumaišties vokiečių ir pokario metus, į Kauno turgus nešdavau, veždavau savo ūkelio produkciją pardavęs stebėdavau blatnas žmogystas žaidžiant kortom raudona – juoda. Akyvaizdžiai matėsi, kad pritraukti kvailos minios dėmesį, žaidymą pradėdavo jų pačių draugai. Jie akyvaizdžiai visados išloždavo. Vėliau iš kvailos minios atsirasdavo drasuolių. Kažkur sušvilbdavo ir tą lošėjų „šutvė“ skradžiai žemėje pradingdavo. Mačiau juos pluoštais dalinančius pinigus. Dabar žaidžiama iš kvailos Lietuvos…

 5. Eduardas:

  Aš manau: Niekas neatstovaus tautos, mano interesus. Aš niekada neatstovausiu Lietuvos ir neisiu ginti jos – aš prieš tokią korumpuota nomenklatūrinę, parazituojančią Lietuvą. Taip aš neradau gero kandidato (geras iškrito) rinkau blogį, kad tauta pabustų. Jį nesunkiai radau, vien remiantis ekonominiais rodikliais. Tai Dalia Grybauskaitė. Jokie pažadai mane nežavi, rodikliai, ir tik nuveikti darbai. Atleiskite jų nematau, eiliniai prezidento darbai. Pasigirti nėra kuo. kaip ir eiliniam troleibuso vairuotojui, kaip jis mikliai apvažiavo kliūtį. Bet į grafiką nesuspėjo.
  Niekas nesikeis, kol rinkėjas nepatikės kad jo balsas lemia kažką. Visi netikintys, gadina biuletenius, arba neina balsuoti. Kad nuliptų nuo pjedestalo pažadukai, melagiai, lobistai, parazitai, tereikia pripažinti balsus išbalsavusius prieš visus, kurie nebalsavo, bet turi teisę, ir yra sąraše. Visi pažadukai dingtų iš rinkimų sąrašo – ilgam.
  Pirmą kartą gali neįvykti rinkimai (bet tikrai abejoju, būtų manau priešingai) taip tai kainuotų. Bet kiek dabar mums kainuoja išlaikyti “parazitus” 5 metams, ir kiek sąmoningai kenkia Lietuvai.
  Kol kas tik pažadai, TV, spauda neįdomi. Visos žinios iš BNS. Mažai žinom kas ir kaip ir kokie ekonominiai reikalai vyksta kaimynėse respublikose. Ne, parodo katiną iškelia iš medžio gaisrininkai. Taip tai reikia informuoti liaudį, bet kai rodo PANORAMA ir vėl atkartoja visos žinios. Ar tai svarbu labai Lietuvai. Cirkas. Neidomūs klaunai valdžioje, žiūrovų neturi, arba iš viso bėga nuo jų toliau, kol sienos atviros. Loterija dėl čekio paėmimo nutarė papildyti biudžetą. Kokio intelekto reikia būti kad tokią nesąmonę sugalvotų. Arba mokesčius surinkti baudomis, tai baudžiava ar kaip? Kaip pro 141 narį prastumiamas įstatymas, be asmens dokumento neparduoti niekam cigarečių, alkoholį. Kuris galiojo tris dienas (per išeigines). Kas juos ruošia, kaip jie priiminėjami įstatymai, kas mus valdo? Tokie turi neliečiamybės imunitetą – ar čia ne cirkas, be pinigų? Apmokestina gatves parkavimo Vilniuje. Finansų ministerija įsirengia parkavimo aikštelę už mokėtojų pinigus. Aikštelė uždara. Mokėtojai statykite, apmokestinamose vietose. Mūsų išrinktieji pasirūpins savimi – o jūs “runkeliai” eikite balsuoti, patriotiškumą palaikyti, dėl valdžios sužvėrėjimo. “Maištininkas žuvo, tegyvuoja drakomas” Multfilm “Auksinis kardas” apie 196? metus.

 6. Kažin:

  Jeigu…, “tautinėms jėgoms rinkimuose nieko nesugebėta pakeisti”, tai, reiškia, kad jų vadai Vaišvila, Songaila, Panka, Puteikis, kiti yra neperspektyvūs ir jiems teliktų pasitraukti, o ne dangstantis teisinimaisi, kad, atseit, “Lietuvos rinkėjai NIEKO negali pakeisti”, trintis politikoje toliau… Taip suprasčiau vadui – tautinio lietuvio savigarbai deramą elgesį.
  Tarp Lietuvos rinkėjų tautinio nusiteikimo yra pakankamai, tačiau jis aukštesnio lygio negu yra peršamas “tautinių jėgų”…
  Va čia ir išlenda “tautinių jėgų” yla iš maišo…

  • "lygis":

   taip, to “aukštesnio lygio” “tautinio nusiteikimo” yra daugiau, nei pakankamai:
   -apie 48 proc. rinkėjų, kuriems neegzistuoja pareiga dalyvauti rinkimuose,
   – apie 30 proc. absoliučiai (sakyčiau- net nusikalstamai) apolitiškų individų, kurie labai noriai dalyvauja ir balsuoja už tuos, kurių visiškai nepažįsta, bet užtat labiausiai papudruotus mato per TV ir laikraščiuose,
   -visi tie, kurie žavisi svetimais pranašais iš “Centro”, naikinančiais Valstybes ir Tautas (Rompėjaus vizijos) ir iš baimės netekti “globos”, nuolankiai keliaklūpsčiauja eurobalvonų kuriamoms direktyvoms, rezoliucijoms ir “sutarčių eilutėms”, kurios realiai net neegzistuoja,
   – visi tie, kurie spjauna ant Lietuvos ir išvažiuoja kelti naujosios plačiosios “tėvynės” ūkio…
   Ačiū, tokio “tautinio nusiteikimo” sąmoningiems žmonėms neįpiršite…

  • Ūla to kažin:

   apie ką jūs kalbate ir ką teigiate siūlydami atsistatydint? Nepamirškite vieno, kad tautines jėgas atstovaujanti partija dar labai “jauna” ir jai priklauso ateitis. Tam, kad būtų pasiekta pergalė, reikia, kad Lietuvoje susikurtų pilietinė visuomenė, kurios per 24 metus nesukūrėme. Reikia, kad pilietis mąstytų, skaitytų programas ir reikalautų iš mandatą gavusiųjų atsakomybės: už priimtus sprendimus, atliktus veiksmus. Dar yra vilties, kad bus pokyčių, nes jau susikūrė piliečių judėjimai Panevėžyje, Alytuje ir yra ženklų, kad kursis kituose Lietuvos rajonuose. Todėl nereikia burti iš “kavos tirščių” 🙂

   • Kažin:

    Galėtų “jai” priklausyti ateitis, jeigu rastųsi Tautos dvasios vertų vadovų. Dabar, kai politika daroma iš melo, kai be jokio vidinio užsidegimo zulinamasi, kaip ir kitų partijų funkcionierių, užkimbama ant kitų partijų “pametėtų”, pigiomis demagogijomis virtusių klausimų, jų aiškinimų ir t.t. ir pan.
    Kol nebus vadovų naujumo, išmanymo – nieko nebus…
    “Tautinės jėgos” yra giluminės, jas pakelti gali tik tyros, gilios dvasios žmonės…, priešingu atveju politikoje gaunasi tik tautiškumo kičas…, jei ne dar blogiau – prisiplakėlių cirkuliacija…

 7. x:

  Išmok pralaimėti pilkas tipe!

 8. Kur mergaitė?:

  Palik Prezidentę ramybėje. Kaip katė su pūsle, daugiau nieko nebeišmanai.

  Geriau eik DARBO DIRBTI.

 9. prašalaitis:

  Ar galima valstybe vadinti valstybę:
  – kuri savo noru atsisako savo funkcijų, atsiduoda svetimai išorės valiai ir džiaugiasi tapdama teritorija?
  – kurios oficiali religija yra liberalizmas, o Dievas pakeistas pinigu?
  – kurios tikslinga propaganda yra nukreipta prieš savo tėvynės patriotus, kuriems meilė savo tėvynei prilygsta meilei savo motinai, kad ir kokia ji būtų?
  – kuri sukūrė tokią švietimo sistemą, kad savo ir savo piliečių lėšomis praplautų smegenis, paruoštų ir išvytų produktyviausią visuomenės dalį darbams vokietijose.
  – kurios ideologija yra intensyviai skleidžiama informacinėje erdvėje kvailybės, melo, faktų iškraipymų pavidalu?
  – kurią valdantieji mano, jog piliečiai visi be išimties yra psichiniai ligoniai, žmonės, valdomi žemiausių instinktų, iškrypėliai ir palaidūnai, nes visos Tv laidos, serialai, šou, knygos, įvairaus pobūdžio rinkimai yra skirti kaip tik tokiems?
  – kurios “patriotinės” jėgos, “protestuodamos” prieš vieną okupantą, mojuoja kito okupanto vėliavikėmis?
  – kurios dauguma piliečių jos nebelaiko savo tėvyne ir neturi patriotizmo jausmo?
  – kurioje unitazus taiso santechnikai, o įstatymus priiminėja dainininkai burnomis, ekrano juokdariai ir sektantai?
  – kuri savo recidyvistus su lozungu “Už laisvę” išleido prasigyventi į kitą teritoriją dešiniojo sektoriaus gretose, o į savo teritoriją pasikvietė užjūrio mižnius.
  – kurios absoliuti dauguma valdžioje esančių yra 15-mečio proto – užleisk paaugliui namus, duok į valias pinigų ir laisvą valią spręsti, kaip jam atrodo ir pamatysi kas liks.
  – ir t.t ir pan.

 10. Aušrius:

  Patinka ar nepatinka, ji yra mūsų Prezidentė. Jos pergalė nekelia jokių abejonių, už ją balsavo aiški dauguma. Taigi teks dirbti ir gyventi su šia tauta, su šia Prezidente. Kelti dumblą negarbinga jau dabar, jei nieko nebegali padaryti – nėra ko ir pykčio rodyti.

  • Zigmas Vaišvila:

   P. Aušriau, dumblą su “juodais” sąrašais kelia prezidentė. Prezidento rinkimus daryti verslu ir dalyvauti šiame nešvariame reikale – tai jau ne tik garbės, bet ir atsakomybės klausimas. Todėl dumblą be jokių argumentų keliate Jūs, kad nesimatytų šių veiksmų.
   Geros dienos ir pamąstymo.

 11. kas nutiko:

  kas nutiko, kad jau kelinta savaitė prapuolė visad laukiamos Vaišvilos spaudos konferencijos? Negi Seimas sugebėjo uždrausti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė