V. Juozapaitis paragino kultūros ministrą iki galo tesėti pažadus kultūros darbuotojams (0)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Balandžio 12 d. Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis pasveikino Lietuvos kultūros ministro iniciatyvą nuo liepos padidinti visų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus bei dviem bazinės mėnesio algos dydžiais padidinti minimalią kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą.

Tačiau prof. V. Juozapaitis atkreipė kultūros ir meno bendruomenės dėmesį į tai, kad ministro įsakymu bus padidinta tik minimali riba. Todėl atlyginimų padidinimas bus užtikrintas tik mažiausiai uždirbantiems darbuotojams, o tuo metu vidutines pajamas gaunančių darbuotojų finansinė gerovė atiduodama į įstaigų vadovų – asignavimų valdytojų – rankas. Iki šiol didžiausią atlyginimų koeficientą turintys darbuotojai atlyginimų padidinimo apskritai nepajus.

Seimo narys V. Juozapaitis paragino ministrą rasti galimybių ir įtikinti Vyriausybę peržiūrėti visų be išimties kultūros darbuotojų atlyginių koeficientus, proporcingai pakeliant ir aukščiausią atlyginimų ribą.V. Juozapaitis pabrėžė, kad kitu atveju didžioji kultūros ir meno bendruomenės dalis liks apgauta ir nusivylusi tokiais neatsakingais ministro pažadais, kurių nevykdymas reikš teisėtų lūkesčių principo pažeidimą ir neišvengiamai supriešins kultūros bendruomenę.

Prof. V. Juozapaitis pakvietė ministrą nesustoti pusiaukelėje ir, parodžius politinę valią bei pagarbą kultūros žmonėms ir žengus pirmą žingsnį, garbingai baigti savo pažadų išpildymo procesus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė