Genocido aukų muziejuje atidaroma dailininko H.Cipario paroda „Raudoni laikai“ (0)

PlakatasGedulo ir vilties dienos išvakarėse, 2014 m. birželio 13 d., Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejus kviečia į dailininko Henriko Cipario tapybos darbų parodos „Raudoni laikai“ atidarymą. Dešimties dailės kūrinių ciklas skirtas sovietinio režimo aukų atminimui. Renginio pradžia – 16.00 val.

Henrikas Ciparis gimė 1941 m. Labardžiuose, Rietavo vls. Baigęs vidurinę mokyklą ir atitarnavęs sovietų kariuomenėje, įstojo į tuometinį Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Studijuodamas pradėjo dirbti dailininku Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos teatruose. 1969 m. baigė Dailės institutą. Nuo 1971-ųjų – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 33 metus dirbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, iš jų 22 metus – vyriausiuoju teatro dailininku. Sukūrė scenografiją bei kostiumus 59 spektakliams Lietuvos ir užsienio teatruose, apipavidalino daugiau nei 330 koncertų ir jubiliejinių renginių. Dalyvavo grupinės kūrybos parodose, yra surengęs autorinių tapybos darbų parodų daugelyje Lietuvos miestų ir užsienyje. Dailininko kūrinių yra Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Austrijoje, Latvijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Su Genocido aukų muziejumi dailininkas bendradarbiauja nuo 2008 m. Muziejuje jau buvo eksponuojami dailės kūrinių ciklai „Lietuvos kančia“ (2008 m.) ir „Requiem“ (2011 m.), kuriuos po eksponavimo Henrikas Ciparis dovanojo Genocido aukų muziejui, tokiu būdu neįkainojamai papildydamas muziejaus dailės kūrinių kolekciją.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė