Smėlio skulptūrų parodoje Palangoje – „Holivudo“ herojai (1)

Palangos sav. nuotr.

Palangos sav. nuotr.

Palangoje, turistų labiausiai pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje ir vėl duris atvėrė skulptūrų paroda, tapsianti pramoga ne tik mažiesiems, bet ir juos lydintiems suaugusiesiems.  Ši paroda veiks iki vasaros pabaigos.

Parodos įkūrėjas skulptorius Andrius Petkus žada dar daugiau įspūdžių, nei lankytojai patyrė praėjusią vasarą, apsilankę šio autoriaus surengtoje smėlio skulptūrų parodoje „Pasaulio animacija“. Šių metų tema – „Holivudas“ su fantastinės krypties filmų personažais, kaip antai Golumas iš „Žiedų valdovo“, Supermenas, Terminatorius, Godzila, Betmenas, King Kongas, “Žvaigždžių karai” ir daugybė kitų.

„Parodai pasirinktos populiariausios temos, tad visi čia apsilankiusieji – tiek vaikai, tiek jų tėvai ar seneliai – ras jiems puikiai pažįstamų filmų herojų. Juo labiau kad apsilankymas šiuos personažus išgarsinusiuose kino teatruose Lietuvoje yra populiaru“, – sakė parodos autorius A. Petkus.

Naujai įrengtas galerijos interjeras taip pat pasitarnaus suteikiant daugiau įspūdžių fantastiniam šių metų tematikos fonui. Daugiau nei praėjusiais metais kruopščiai išdirbtų skulptūrų išryškins specialūs apšvietimo efektai.

Šiųmetė naujiena – skulptoriui A. Petkui, šiais metais Maskvoje vykusiame smėlio skulptūrų konkurse tapusiam pasaulio čempionu, talkina daugkartinis pasaulio čempionatų ir daugybės įvairiausių prizinių vietų nugalėtojas iš Italijos Leonardo Ugolini. Bendromis jėgomis šie talentingi meistrai sukūrė tikrai neįtikėtiną grožį, „išspaustą“ iš paprasto karjerinio smėlio.

Taip pat lankytojai turės progos stebėti ir patį kūrybos procesą, mat skulptoriai dar visą ateinančią savaitę darbuosis galerijoje. Beje, skulptūroms bus sunaudota maždaug 100 tonų smėlio iš netoli Palangos esančio karjero.

Palangos Kurorto kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio teigimu, smėlio skulptūrų parodai pajūrio kurortas yra pati tinkamiausia vieta. „Šie kūriniai yra tai, kas ypatingai susieja meną su mūsų gamta – smėlis ir iš jo padarytos skulptūros puikiai tinka Palangai. Turime su smėliu ir kūryba susijusių idėjų, ir jos jau kurį laiką „sklando ore“ – įrengti smėlio pilių parką ar surengti smėlio skulptūrų festivalį. Ši A. Petkaus paroda amus artina prie idėjos įgyvendinimo“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas džiaugėsi, kad tituluotas, tarptautinėse smėlio skulptūrų parodose laurus skinantis Palangos menininkas savo kūrybą demonstruoja ne tik užsienyje, bet ir savame mieste. „Gal ateityje tai išsirutulios į didesnio žanro festivalį? Juo labiau kad turime savo smėlėtą pajūrį – pasitelkę šį žanrą galėtume dar labiau išpopuliarinti Palangos kurortą“, – svarstė N. Stasiulis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Žemaitis:

    O kur Lietuvos herojai- Karaliai, Vaidiilutės – įžymūs tautiečiai, ar jie mūsų tautai mažiau vertingesni nei kitataučių išgalvoti velniai, nuodijantieji mūsų jaunimo sąmonę?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė