„Kultūros naktis“ kviečia per naktį aplankyti 150 kultūros ir meno renginių (0)

kulturos NAKTisBirželio 20 d. Vilniuje vyksiantis vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ pristatė renginių programą, kurioje šiais metais – 500 menininkų ir 150 skirtingų projektų, atliepsiančių kiekvieno skonį ir poreikius. Kaip teigia festivalio rengėjai, rengiant šių metų programą didžiausias dėmesys skirtas teatrams, projektams, skirtiems šeimai, bei audiovizualiniams pasirodymams.

„Festivalis „Kultūros naktis“ Vilniuje rengiamas tam, kad ne tik dienos, bet ir naktys sostinėje būtų kultūringos. Jau aštuntą kartą šį renginį organizuojanti komanda ir šiais metais paruošė išskirtinę programą, kurioje kiekvienas ras įdomių pasirodymų, koncertų. Džiaugiuosi, kad daugiau nei penki šimtai menininkų ir tūkstančiai žmonių visą naktį grožėsis Vilniumi ir mėgausis kultūra“, – sako Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Kaip teigia festivalio iniciatorė Daina Urbanavičienė, šiais metais „Kultūros naktyje“ pasirodymus surengs beveik visi Vilniaus teatrai – festivalis kartu prisijungs prie teatrų metų minėjimo ir lankytojus pakvies į daugiau nei 20 skirtingų teatrų ir trupių pasirodymų. Nacionaliniame dramos teatre danų režisierė Kirsten Dehlholm pristatys spektaklio šeimai apie visatos stebuklus „Kosmosas+“ audiovizualinę versiją. „Riterių ordinas“ pakvies keliauti po Vilnių su aktoriumi Ainiu Storpirščiu spektaklyje-žygyje „Ar aš Don Quixote’as?“, o šiais metais prie festivalio prisijungiantis Keistuolių teatras „Opus Terasa“ programoje surengs teatralizuotą koncertą „Vienoj pavasario nakty“.

Jau aštuntą kartą rengiamo kultūros festivalio organizatoriai pastebi vis aktyvesnį šeimų dalyvavimą renginiuose, tad šiais metais projektams, skirtiems šeimai ir vaikams, paruošta atskira Šeimų erdvė, įsikursianti Bernardinų sode. Čia lankytojus įtrauks muzikiniai pasirodymai, sporto rungtys, kūrybinės dirbtuvės ir smagūs žaidimai. Taip pat mažų ir didelių laukia Vakarų Afrikos būgnų ritmai ir Tomo Dobrovolskio kūrybinės improvizacijos, šmaikštūs mimai, ansamblio „Brasspalvos“ koncertas visai šeimai ir „Teatriuko“ koncertas „Vaikų kambarys“.

„Kultūros naktis“, praėjusiais metais pakviesta prisijungti prie tarptautinio „Nuit Blanche“ tinklo, sulaukia vis daugiau užsienio menininkų dėmesio, kurie savo iniciatyva kreipiasi į organizatorius ir siūlo savo projektus pristatyti Lietuvos auditorijai. Šiais metais „Made in Vilnius“ pristatys projektą „Gatvės gamta“, kurį rengia reverse graffiti pradininkas iš Jungtinės Karalystės Paul Curtis, Švedijos ambasada į savo kiemelį pakvies švedų liaudiškos muzikos atlikėjus, Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) rūsio salėje vyksiančiame audiovizualiniame elektroninės muzikos koncerte „Sound Salute“ susitiks Vilniaus ir Kaliningrado (Rusija) muzikos kūrėjai. Dalininkų sąjungos galerijos projekte „Erdvė ir kūnas“ savo darbus pristatys Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Estijos ir Danijos menininkai, o Lietuvos dailės muziejus pakvies į pianistės Katie Reimer (JAV) koncertą projekte „Nemigos aitvaras“.

Festivalio rengėjaiai pabrėžia, kad visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami. Tai menininkų, kultūros ir švietimo organizacijų dovana Vilniaus miestui ir jo svečiams.

„Kultūros naktis“ visą Vilniaus miestą nemiegoti pakvies jau birželio 20 d. Su visa festivalio programa galite susipažinti svetainėje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė