J. Panka apie birželio 29 d. referendumą: Aš tikiu mūsų Tautos sąmoningumu ir užsidegimu (video) (95)

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Iki birželio 29 d. referendumo dėl Lietuvos žemės liko kiek daugiau nei 2 savaitės, o viešojoje erdvėje tyla. Su kokiais sunkumais susiduria referendumo iniciatoriai? – Alkas.lt vyr redaktorius Jonas Vaiškūnas kalbina referendumo dėl Lietuvos žemės „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės narį, Tautininkų sąjungos pirmininką Julių Panką.

Kaip žinia, Lietuvos valdžiai visais įmanomais būdais besistengiančiai, kad referendumas neįvyktų,  pavyko nukelti referendumo datą kiek galima į vėlesnį vasaros laiką.  77-ių Seimo narių balsais Seimas pamynė 320 000 Lietuvos piliečių valią ir atskyrė referendumą dėl Lietuvos žemės nuo Europos Parlamento (EP) rinkimų ir nustatė kiek galima vėlesnę jo datą – birželio 29 d.. Atskirai nuo rinkimų į EP rengiamam referendumui Seiams nepagailėjo papildomų 10 000 000 Lt. Jei referendumas būtų rengiamas kartu su EP rinkimais, tai šių išlaidų būtų neprireikę.

Referendumu „Tautos valia“ siūloma Konstitucijoje įteisinti, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.Taip pat siūloma įteisinti, kad valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai būtų sprendžiami tik referendumu ir, kad re­fe­ren­du­mui su­reng­ti pa­kak­tų ne­be 300 tūkst., o 100 tūkst. par­ašų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė