Teismas nagrinės referendumo iniciatorių skundą prieš VRK (9)

Referendumas dėl Žemės | Alkas.lt nuotr.

Referendumas dėl Žemės | Alkas.lt nuotr.

Birželio 10 d. 14 val. Lietuvos vyriausiame administraciniame teisme (LVAT) bus nagrinėjamas Referendumo iniciatyvinės grupės skundas prieš Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl nepakankamo eterio laiko skyrimo Valstybiniuose radijuje ir televizijoje.

Referendumo grupė mano, kad valstybinės institucijos stengiasi referendumo diskusijoms skirti kuo mažiau laiko, nes galimai yra iš anksto neigiamai nusistačiusios prieš šį Referendumą ir bijo jį viešinti.

Pasak Referendumo iniciatyvinės grupės nario, Tautininkų Sąjungos pirmininko Juliaus Pankos referendumo iniciatoriai visą parašų rinkimo ir jų tikslinimo laikotarpį noriai bendravo su žurnalistais, neatsisakydavo dalyvauti diskusijose su oponentais, nes yra įsitikinę, kad Lietuvos piliečiai žinotų apie referendumą ir turėtų pakankamai informacijos, kad galėtų apsispręsti kaip balsuoti, už permainas, kurias siūlo referendumo iniciatorių ar prieš jas.

„Referendumo iniciatoriai birželio 3 dieną kreipėsi į VRK, kad būtų skirta lėšų informuoti žmones, jog birželio 29 dieną vyks Referendumas. Rašte VRK prašome, kad Valstybiniuose televizijoje ir radijuje būtų skirta ne mažiau eterio laiko, nei buvo skirta per liūdnai pagarsėjusį 2003 metų Referendumą dėl stojimo į Europos Sąjungą“, – sakė J.Panka.

Pasak J.Pankos iniciatyvinė grupė VRK prašė, kad žemės referendume balsavusiems žmonėms VRK dalintų lipdukus „Aš balsavau“.

„Tokie lipdukai buvo dalinami 2003 metais vykusiame referendume. Žinome, kad tame referendume vienas prekybos centras už tokius lipdukus dalino alų ir skalbimo miltelius, gal dabar atsirastų drąsūs ūkininkai, kurie pilietiškiems žmonės dalintų po šlakelį pieno ir maišelį bulvių“, – sakė J.Panka.

Primename, kad šių metų birželio 3 dieną referendumo iniciatyvinės grupės nariai kreipėsi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę prašydami, kad Seimas skubos tvarka priimtų sprendimą suteikiantį galimybę piliečiams referendume dėl žemės balsuoti ne vieną, o dvi dienas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė