Prezidentė aptarė aplinkosaugos problemas su V.Mazuroniu (video) (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu aptarė prioritetinius Aplinkos ministerijos darbus ateinančiais metais.

Svarbiausi Prezidentės įpareigojimai ministerijai: efektyvus naujos ES finansinės paramos panaudojimas, vandens kainų augimo suvaldymas, europinius reikalavimus atitinkantis atliekų tvarkymas ir daugiabučių namų renovavimas.

Valentinui Mazuroniui nusprendus pereiti dirbti į Europos Parlamentą, į aplinkos ministro postą bus skiriamas naujas žmogus, kuris atitiks skaidrumo ir kompetencijos reikalavimus ir pajėgs užtikrinti darbų tęstinumą.

„Būtinas didesnis Aplinkos ministerijos įdirbis kovojant su bandymais monopolizuoti komunalinių paslaugų rinką ir pelnytis žmonių sąskaita. Geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo, atliekų tvarkymo sektoriai – vieni pažeidžiamiausių korupcijai“, – sako Prezidentė.

Prezidentės teigimu, būtina užkirsti kelią staigiam vandens kainos didinimui. Per praėjusius metus didžioji dalis šalies vandens tiekėjų pakėlė vandens kainą gyventojams daugiau nei 30 proc., motyvuodami investicijomis į infrastruktūrą.

Prezidentės taip pat prasitarė apie „juodąjį sąrašą“, kuris iš tikrųjų yra Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma dėl ministrų ir viceministrų skaidrumo.

„Iš tiesų ir anksčiau buvo tam tikrų kalbų, šešėlių, kad juos išsklaidyčiau, aš kreipiausi į STT. Yra riboto naudojimo pažyma, kurią STT vadovas suteikė man ir premjerui. Visos pavardės yra žinomos ir premjerui, ir man. Susitikimo metu su nueinančiais ir galbūt būsimais ministrais tos pavardės yra teikiamos, ir labai tikiuosi, (…) kad valdančioji dauguma supranta savo atsakomybę dėl savo skaidrios būsimos veiklos, ir kad į šiame sąraše esančių žmonių pavardes bus atsižvelgta. O sprendimą turi priimti bet kuris ministras po inauguracijos, kai teiksiu naują Vyriausybę“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė sakė tik geranoriškai rekomenduojanti Vyriausybei apsivalyti, o jeigu ji tokia rekomendacija nepasinaudos, esą toliau jau savo vertinimus pateiks rinkėjai.

„Puiku, tuomet Lietuvos žmonės darys savo vertinimus, sprendimą ir manau, kad teisėsaugos institucijos – taip pat. Jeigu valdančioji dauguma nori kompromituoti save neskaidriais dalyviais Vyriausybėje, be jokios abejonės, žmonės ateityje tiek per savivaldos rinkimus, tiek rinkdami naują Parlamentą, būtinai į tai atsižvelgs“ – sakė D.Grybauskaitė.

httpv://youtu.be/Xm9CNjmKNAg

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė