Vermonto valstijoje atidarytas 21 Lietuvos garbės konsulatas JAV (0)

Žygimantas Pavilionis ir Keri Sikrest Vermonte | urm.lt nuotr.

Žygimantas Pavilionis ir Keri Sikrest Vermonte | urm.lt nuotr.

Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis birželio 5 dieną Vermonte oficialiai atidarė naują Lietuvos garbės konsulatą JAV, kuriam vadovaus Keri Sikrest ( Kerry Secrest).

Kreipdamasis į iškilmėse dalyvavusius Vermonto valstijos Žemės ūkio departamento vadovus, valstijos Senato narius, Bratleboro merijos pareigūnus, visuomeninių organizacijų atstovus, verslininkus, vietos lietuvius bei litvakus, ambasadorius kvietė pasinaudoti dvišalio bendradarbiavimo galimybėmis ir vienas kito stiprybėmis.

„Žinome, kad Vermontas išsiskiria stipriu žemės ūkiu ir darnų gyvenimą kaime propaguojančiomis bendruomenėmis. Ši patirtis įdomi Lietuvai, kaip kad ir Vermontui, tikimės, bus įdomi mūsų patirtis siekiant ekologiškų ir aukštos kokybės maisto produktų gamybos“, – sakė ambasadorius ir pristatė kartu su juo atidaryme dalyvavusį Lietuvos komercijos ir žemės ūkio atašė Vaidotą Ašmoną.

Ambasadorius pridūrė, kad Vermontas lietuviams visų pirma asocijuojasi su „Neringos“ stovykla, kuri ugdo ne tik lietuviškumą, bet ir Amerikos lietuvių vaikų ir jaunimo lyderystės bruožus.

„1969 m. įkurtoje „Neringos“ stovykloje išaugo ištisos tautiškai nusiteikusios ir už Lietuvą pasiryžusios dirbti lietuvių kartos. Naujoji Lietuvos garbės konsulė Keri Sekrest yra geriausias šios lietuvių jaunimo programos JAV pavyzdys, kuri jau ne vienerius metus aktyviai prisideda prie šios stovyklos išlaikymo ir puoselėjimo“, – teigė Ž. Pavilionis.

K. Sekrest – ketvirtos kartos Amerikos lietuvė. Baigusi Vilniaus universitetą 1991 m., dvejus metus ji praleido Vilniuje, kur dėstė anglų kalbą. Grįžusi į Ameriką, K. Sekrest įsidarbino išsilavinimo ir kultūros reikalų patarėja naujoje Lietuvos ambasadoje.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė