Trys lietuvės Briuselyje apdovanotos už kūrinius iš atliekų (video) (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Ekologiško meno kūrėjos Deimantė Malūnavičiūtė ir Dovilė Smindriūnaitė Briuselyje per „Žaliąją savaitę“ apdovanotos už kėdes iš antrinių žaliavų, Danguolė Kančaitė – už kartoninį arkliuką.

Apdovanojimai įteikti ir Italijos, Prancūzijos bei Bulgarijos atstovams.

Nugalėtojai išrinkti keturiose šalyse vykusiame Europos Komisijos inicijuotame žaliojo dizaino konkurse.

D. Malūnavičiūtei pirmoji vieta skirta už kėdę-lagaminą „LA.GĖ.DĖ.“ Jį mergina sukūrė panaudojusi ir antram gyvenimui prikėlusi seną močiutės kėdę.

Antros vietos laimėtoja D. Smindriūnaitė konkursui pateikė kėdę „Yourtube“, pagamintą iš kartono vamzdelių, plačiai naudojamų pramonėje įvairių medžiagų ritiniams.

D. Kančaitė su kartoniniu arkliuku užėmė trečią vietą.

Iš viso konkursui Lietuvoje buvo pateikta daugiau nei 40 įvairių darbų, tarp kurių – baldai, žaislai, papuošalai, interjero detalės ir kiti netikėti sprendimai iš antrinių žaliavų. Tarp šių kūrinių pateko ir dekoratyvūs padėkliukai iš lydytų vyno butelių, šviestuvai iš popieriaus, kartono bei plastiko, papuošalai iš dviračio grandinių, Lietuvos kultūrinio paveldo „Sodų“ atmaina, sukurta iš plastikinių šiaudelių ir kt.

httpv://youtu.be/lsUQWVrG_V0

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė