Pirmosios knygos konkursas skelbia du naujus vardus (0)

Jurgita Jasponytė | facebook.com nuotr.

Jurgita Jasponytė | facebook.com nuotr.

Šiemet dvidešimtąjį kartą skelbtas „Pirmosios knygos“ konkursas, rengiamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos, baigė darbą ir skelbia du naujus jaunų kūrėjų vardus, kurie dar šiais metais galės išleisti savo pirmąsias knygas – vieną prozos ir vieną poezijos rinkinį.

Konkursą laimėjo poetė Jurgita Jasponytė (eilėraščių rinkinys „Šaltupė“) ir prozininkas Tomas Vaiseta (preliminarus rinkinio pavadinimas „Lietuvių pasakos“). Dvidešimtasis „Pirmosios knygos“ konkursas pasižymėjo rankraščių gausa – poezijos konkursui buvo pateikti 24 rankraščiai, o prozos netgi 30 (tai pirmi metai, kai prozos rankraščių skaičius viršijo poezijos). Taigi konkurso komisija, kurioje šiemet pirmą kartą dirbo ir tokie žinomi Lietuvos rašytojai kaip Renata Šerelytė, Andrius Jakučiūnas, turėjo nemenką darbo krūvį.Pirmąją poezijos knygą šiemet Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleisianti Jurgita Jasponytė (g. 1981 m.) yra įgijusi lietuvių filologijos bakalauro ir literatūrologijos magistro laipsnį. Savo kūrybos yra spausdinusi „Literatūroje ir mene“, „Šiaurės Atėnuose“, „Poezijos pavasario“ almanachuose, kituose kultūriniuose leidiniuose, konkurse dalyvavo keletą kartų.

Tomas Vaiseta | asmen. nuotr.

Tomas Vaiseta | asmen. nuotr.

Komisijos narys poetas Aidas Marčėnas, redaguosiantis laimėtojos rinkinį, sako, kad šį sykį komisija buvo kaip reta vieninga: „Visi atėjome mintyse nešini viena pavarde. Jurgita Jasponytė konkurse dalyvauja trečią ar ketvirtą kartą. Jau iš pat pradžių rankraštis buvo pastebėtas, svarstytas, vertintas labiau teigiamai, nei ne. Per tuos metus jis tik gerėjo. Tai jautri, intymi ir, be jokios abejonės, platesnės viešumos nusipelniusi poezija.“ Poezijos konkurse dalyvavusius rankraščius taip pat vertino literatūrologas Regimantas Tamošaitis ir redaktorė, literatūros kritikė Janina Riškutė.

Pirmosios prozos knygos konkursui pateiktus rankraščius vertino komisijos nariai rašytojai Renata Šerelytė, Andrius Jakučiūnas ir Benediktas Januševičius. Rašytoja Renata Šerelytė teigia, kad komisija šiais metais dėl laimėtojo apsisprendė be ilgų ginčų ir diskusijų: „Autorius iš kitų neabejotinai išsiskiria savo teksto filologine kultūra, žodžio valdymu, savita teksto kompozicija ir stilistine raiška, potekstės kaip svarbios kūrinio dalies suvokimu. Manyčiau, kad tai vienas iš retų autorių, suvokiantis, kad prozininkui svarbus ne tiek įkvėpimo padiktuotas rašymo procesas, kiek sunkus, negailestingas, disciplinuotas darbas su tekstu.“

Tomas Vaiseta (g. 1984) yra žurnalistas, bendradarbiauja mėnraštyje „Naujasis Židinys-Aidai“, šiame leidinyje, taip pat „Šiaurės Atėnuose“ yra publikavęs savo kūrybos. Prieš porą metų VU istorijos fakultete apsigynė disertaciją „Nuobodulio visuomenė: vėlyvojo sovietmečio Lietuva (1964–1984 m.)“.

„Pirmosios knygos“ konkurso nugalėtojų Jurgitos Jasponytės ir Tomo Vaisetos knygas Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleis 2014 metais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė