Valstybės gynybai turi būti rengiamasi atsakingai (video) (0)

D.Grybauskaitė ir J.Olekas | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

D.Grybauskaitė ir J.Olekas | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Birželio 5 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku aptarė valstybės gynybinį pasirengimą ir finansavimo krašto apsaugai didinimą, naujos karinės technikos įsigijimą, karinės infrastruktūros plėtrą ir svarbiausius darbus būtinus žmonių ir valstybės saugumui užtikrinti.

„Geopolitinė ir saugumo situacija Europoje ir aplink Lietuvą pasikeitė, todėl būtina nedelsiant stiprinti savo gynybos pajėgumus nevilkinant tam būtinų sprendimų. Auganti Lietuvos ekonomika leidžia didinti finansavimą gynybai neatsisakant kitų valstybei svarbių tikslų įgyvendinimo. Grėsmės Lietuvai sumažės, kai bus matomos aiškios atgrasymo priemonės. Todėl gynybą stiprinti reikia dabar, o ne rytoj“, – sako Prezidentė.

Prezidentė pabrėžia, kad būtina kuo sparčiau didinti finansavimą gynybai – jau šiemet numatoma skirti papildomus 130 mln. litų krašto apsaugai.

Lietuva gauna visą reikiamą NATO sąjungininkų paramą ir turi būti pasirengusi deramai ją priimti. Todėl Prezidentė įpareigojo stiprinti valstybės gynybinius pajėgumus ir tinkamai priimti Aljanso teikiamą paramą. Lietuvoje ir regione numatoma rengti daugiau tarptautinių karinių pratybų, todėl valstybė turi užtikrinti tinkamas sąlygas NATO pajėgoms treniruotis ir dalyvauti pratybose mūsų šalyje, plėsti infrastruktūrą poligonuose, Zoknių aviacijos bazę visapusiškai pritaikyti išplėstai Baltijos oro policijos misijai.

Prezidentė taip pat akcentuoja, kad stiprinant Lietuvos gynybinį pajėgumą prioritetai turi būti teikiami naujos ginkluotės įsigijimui, kariuomenės ginkluotės ir šaudmenų rezervų atnaujinimui bei visapusiam koviniam rengimui. Pasak Prezidentės, Krašto apsaugos ministerija turi atsakingiau žiūrėti į kariuomenės rezervo rengimą, kuris leidžia papildyti profesionalios kariuomenės gretas ir ugdo patriotizmą, atsakomybę už savo valstybę.

Prezidentės teigimu, didelė dalis gyventojų yra pasiruošę ginklu ginti Lietuvą, todėl turi būti sudarytos sąlygos ir savanoriškai įgauti karybos pradmenis. Tam reikia stiprinti Šaulių sąjungą ir sudaryti sąlygas įvairių sričių specialistams – medikams, informatikams, inžinieriams ir kitiems prisijungti prie krašto apsaugos savanorių pajėgų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė