Kas išduos leidimą įsigyti žemės? (0)

zum.lt nuotr.

zum.lt nuotr.

Gegužės 4 d. Vyriausybėje priimtas Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pakeitimo įstatymo (vadinamojo žemės rinkos saugiklių tobulinimo įstatymo) projektas. Įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad leidimą įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išduotų savivaldybės administracijos direktorius, o ne Nacionalinė žemės tarnyba, kaip yra šiuo metu. Šia nuostata siekiama į žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo procesą įtraukti ir vietos savivaldą.

Minėtasis leidimas būtų išduodamas, jei asmuo atitinka žemės ūkio paskirties žemės įgijėjui keliamus reikalavimus (netaikomi jauniesiems ūkininkams iki 40 m.) ir būtų tenkinama bent viena iš įstatymo projekte siūlomų nustatyti sąlygų (pvz., asmuo, įsigijęs žemės ūkio paskirties žemės, didins ūkio perspektyvumą arba sukurs darbo vietą, arba padidins užsiimamos žemės ūkio veiklos konkurencingumą).Šias sąlygas ir jų apibrėžtis siūloma įtvirtinti įstatyme – taip bus išvengta subjektyvumo, vertinant asmens atitiktį šioms sąlygoms. Be to, Žemės ūkio ministerija nustatys ir asmenų atitikties įstatyme įtvirtintoms sąlygoms aprašą, ir leidimų įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išdavimo tvarką.

Įstatymo projekte siūloma nustatyti išimtį kredito įstaigoms (bankams ir kredito unijoms) dėl nustatytų apribojimų taikymo, taip siekiant išvengti kreditavimo galimybių stabdymo.

Pažymėtina, kad lieka galioti nuostata, jog jei įsigyjama tiek žemės ūkio paskirties žemės, kad po sandorio sudarymo šis plotas neviršys 10 ha, tai Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatyme nustatyti apribojimai netaikomi ir leidimas neprivalomas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė