Stepono Dariaus ir Stasio Girėno aerodromas laukia stovyklautojų (0)

Algimantas Žentelis | organizatorių nuotr.

Algimantas Žentelis | organizatorių nuotr.

Birželio 5–13 dienomis į Kauno aeroklube rengiamą pirmąją stovyklą suvažiuos visos Lietuvos akrobatinio skraidymo meistrai. Stovyklos idėja nėra visiškai nauja. Ji organizuojama po kelių dešimtmečių pertraukos. Ta proga Rita Eriksonienė kalbina šio aeroklubo direktorių ir stovyklos vadovą, lakūną instruktorių Algimantą Žentelį.

Rita Eriksonienė: Algimantai, kodėl akrobatinio skraidymo stovyklai organizuoti buvo pasirinktas Kauno aeroklubas?

Algimantas Žentelis: Manau, lemiamos priežastys mūsų bazėje organizuoti akrobatinio skraidymo stovyklą buvo kelios. Viena iš jų, kad nuo pat pradžių palaikėme stovyklos idėją ir pasiūlėme treniruotėms kelis JAK-52 lėktuvus. Kitas mūsų pranašumas, kad esame įsikūrę seniausiame Europoje aerodrome ir ateinančiais metais pažymėsime jo įkūrimo 100 metų jubiliejų.

Aerodromas pavadintas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vardu. Ši žemė, šis skliautas mena tūkstantinę žmonių minią, kuri laukė parskrendančios Lituanikos. Čia dirbo ir savo lėktuvus kūrė garsusis konstruktorius Antanas Gustaitis. Su juo užgimė Lietuva, kaip viena stipriausių aviacinių valstybių tarpukario Europoje. Tokie faktai ir aerodromo eksponatai liudija ne tik istorinį, bet ir inžinerinį aerodromo paveldą.

Tai, be abejo, turi reikšmės ugdant jaunąją skraidančią kartą, kurios narių stovykloje turėsime net 8. Pagaliau mūsų aerodromas įsikūręs tinkamoje ir patogioje vietoje, tiesiog vidury miesto. Aerodromo poilsio zonoje esame įrengę patogius naujus dušus su skalbykle, persirengimo salę, turime kelis patogius kambarius nakvynei ir virtuvėlę maistui pasigaminti.

R.E.: Kambariai nakvynei? Kiek juose galėsite apgyvendinti stovyklautojų ir kokius papildomus pasiūlymus turite numatę, jei atvykusieji lakūnai sportininkai nesutilptų?

A.Ž.: Pagrindiniame namelyje, turinčiame „Vertikalės“ vardą, yra keturi kambarėliai, kuriuose galės gyventi po tris pilotus. Taip pat esame suderėję laikinai gauti privatų rąstinį namelį, kuris tiks įsikurti keliems žmonėms. Jaunimas, mėgstantis iššūkius, turės galimybę apsigyventi palapinėse tiesiog ant aerodromo pievelės.

R.E.: Kokia numatyta stovyklautojų dienotvarkė?

A.Ž.: Pagrindinis visų stovyklautojų tikslas – treniruočių skrydžiai. Kadangi iš tiesų užsiregistravo per dvidešimt sportininkų, skraidymai vyks dviem pamainomis. Pirmoji skrydžių pamaina prasidės nuo 7.30 val. vadinamuoju „brifingu“ . Antrosios pamainos „brifingas“ bus numatytas iškart po pietų 13.30 val. Skrydžiai vyks kasdien iki 21 valandos.

R.E.: Pietūs. Suprantu, pagal dienotvarkę jie numatyti 13 val. Kokiu būdu bus organizuojamas maitinimas: pietūs,  pusryčiai ir vakarienė?

A.Ž.: Lakūnams pageidaujant pietus bus galima užsakyti ir atvežti, tačiau pusryčiais ir vakariene kiekvienas privalės pasirūpinti asmeniškai. Be to, netoli yra kavinukė, kurioje esame sutarę, kad  pageidaujančius pietų, visada priims. Tiesa, kavos ar arbatos pasigaminti, pasišildyti maistą bus galima „Vertikalės“ virtuvėlėje. Čia yra viryklė, mikrobangų krosnelė ir šaldytuvas. Taip pat stovyklautojai privalės atsivežti visas buities reikmėms skirtas priemones: patalynę ar miegmaišius, rankšluosčius ir kt.

R.E.: Kokia numatyta pirmosios dienos, stovyklos atidarymo, programa?

A.Ž.: Ketvirtadienį treniruočių skrydžius planuojame pradėti 11 val. Registracija ir dokumentų formalumų tvarkymas numatytas nuo 8 val. ryto. Stovyklos atidarymo vėliavos iškėlimas – 9 val. Pasiliekame teisę atidarymo laiką šiek tiek koreguoti pagal atvykstančiųjų stovyklautojų srautą. Juk iš klubų kai kurie atskris lėktuvais.

R.E.: Ar atsižvelgę į gausesnį, skrydžiais ūgtelėjusį, jaunimą ir šią stovyklą, galime tikėtis akrobatinio skraidymo renesanso Lietuvoje? Pagaliau, pastaruoju metu akrobatinio skraidymo sportas ir kalbos apie jį spaudoje bei viešojoje erdvėje lyg ir rodo pagyvėjimą.

A.Ž.: Sportininkai rengsis Europos ir Pasaulio, taip pat šalies akrobatinio skaidymo čempionatams. Tikėtis tokio unikalaus reiškinio kaip renesansas ar atgimimas būtų drąsu, tačiau ko gero reikėtų. Iš tiesų į Lietuvos akrobatinio skraidymo federaciją, kuri diktuoja bendrąją mūsų sporto politiką, atėjo naujas žmogus, kuris nėra abejingas dangui. Tai finansų viceministras, lakūnas akrobatas, sporto meistras, ir mūsų federacijos prezidentas bei šios stovyklos iniciatorius Vytautas Galvonas.

R.E.: Ačiū už pokalbį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė