D. Grybauskaitė: JAV laikosi duoto žodžio (0)

D. Grybauskaitė, B. Komorovskis ir B.Obama | lrs.lt, R. Dačkaus nuotr.

D.Grybauskaitė, B. Komorovskis ir B.Obama | lrs.lt, R. Dačkaus nuotr.

Birželio 3 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Varšuvoje dalyvavo Baltijos ir Vidurio Europos šalių vadovų susitikime su JAV Prezidentu Baraku Obama.

Susitikime taip pat dalyvavo Latvijos, Estijos, Suomijos, Čekijos, Slovakijos, Rumunijos, Slovėnijos, Kroatijos, Bulgarijos, Vengrijos Prezidentai ir išrinktasis Ukrainos Prezidentas Piotras Porošenka.

Susitikime su JAV Prezidentu Baraku Obama aptarta saugumo situacija regione, bendradarbiavimo galimybės sprendžiant karinio, energetinio, ekonominio, informacinio ir kibernetinio saugumo klausimus.

„Veikdami kartu galime duoti deramą atsaką agresyvėjančiai Rusijai ir užtikrinti mūsų žmonių saugumą. JAV buvimas regione – veiksminga atgrasymo priemonė, tačiau turime ir patys labai atsakingai stiprinti savo gynybinius pajėgumus, ieškoti galimybių mažinti ekonominę ir energetinę priklausomybę nuo nenuspėjamo kaimyno“, – pabrėžia Prezidentė.

Pasak Prezidentės, JAV – tvirta Lietuvos sąjungininkė, suprantanti Lietuvos saugumo iššūkius ir greitai reaguojanti į kylančias grėsmes. Prasidėjus galios demonstravimui Lietuvos pašonėje, JAV iškart atsiuntė būtiną pastiprinimą – gauti papildomi naikintuvai oro erdvės apsaugai, ilgalaikės sausumos ir jūrų pajėgos.

Anot šalies vadovės, šiandieninis JAV Prezidento Barako Obamos pareiškimas skirti 1 milijardą dolerių JAV karių, aviacijos ir jūrų pajėgų buvimui Rytų Europoje bei sustiprinti regiono saugumą rodo, kad JAV laikosi duoto žodžio.

Prezidentės teigimu, nauju impulsu ekonominiam ir energetiniam saugumui gali tapti suskystintų dujų eksportas iš JAV į Europą bei ES ir JAV laisvosios prekybos sutartis.

Pati Lietuva taip pat jau šiemet didina gynybos finansavimą ir skiria papildomai lėšų šalies apginamumui stiprinti, ieško saugesnių rinkų verslui, baigia statyti suskystintų dujų terminalą, vykdo kitus energetinius projektus, kurie sumažins priklausomybę nuo „Gazpromo“.

Prezidentė taip pat ragina visas šalis skirti daugiau dėmesio informaciniam saugumui užtikrinti. Lietuvai ir visoms Baltijos šalims ypač svarbi JAV patirtis kovojant su informacinėmis atakomis ir priešiška propaganda. Visos šalys turi suvienyti pajėgas ir kovai su kibernetinėmis grėsmėmis.

Taip pat buvo aptartas pasirengimas NATO viršūnių susitikimui šį rudenį Velse, kuriame bus priimti svarbūs sprendimai dėl gynybos planų atnaujinimo, saugumo priemonių sustiprinimo NATO pasienio valstybėse ir tolesni žingsniai, susiję su kibernetinio ir energetinio saugumo užtikrinimu.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė