Seniausiai veikiančios Lietuvos ambasados 90-mečio proga bus surengtas tarptautinis krepšinio turnyras Vašingtone (0)

Lietuvos ambasada Vašingtone | global.truelithuania.com nuotr.

Lietuvos ambasada Vašingtone | global.truelithuania.com nuotr.

Vašingtone birželio 7 dieną vyks tradicinis Lietuvos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos rengiamas krepšinio turnyras, skirtas šalies laisvės simboliu užsienyje sovietmečiu tapusios Lietuvos ambasados JAV 90-mečiui.

„Tai seniausiai veikianti Lietuvos ambasada, kurios veikla niekuomet nebuvo nutrūkusi, o per visą sovietų okupacijos laikotarpį ji buvo mūsų laisvės simboliu ir vilties žiburiu. Vašingtone dirbę Lietuvos diplomatai, kartu su JAV lietuviais reikšmingai prisidėjo prie nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvos tarptautinio pripažinimo, o vėliau ir valstybingumo įtvirtinimo tampant visaverčiais ES ir NATO nariais“, – teigė Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis.

Pasak jo, šiandieniniai Lietuvos diplomatų tikslai – valstybės ir jos piliečių interesų atstovavimas, strateginės partnerystės su JAV stiprinimas, šalies žinomumo didinimas, JAV gyvenančių lietuvių ir Lietuvos draugų telkimas yra neatsiejami nuo svarbia lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio.

11 kartą rengiamame turnyre varžysis rekordiškai daug komandų – net 12 Amerikos lietuvių, užsienio šalių ambasadų bei JAV institucijų ekipų.

Lietuvos ambasados kolektyvas kartu su kolegomis iš Ispanijos, Airijos, Belgijos ir Ukrainos ambasadų sudarys bendrą diplomatų komandą simboliniu pavadinimu „Diplomatai, susivieniję už Ukrainą“. Taip diplomatai solidarizuosis su besitęsiančią didžiosios kaimynės agresiją kenčiančia Ukrainos valstybe.

„Southern Regional Technology and Recreation Complex“ Vašingtone 10 val. prasidėsiančiame turnyre taip pat dalyvaus JAV valstybės departamento ir Latvijos ambasados komandos.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Šventės, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė