Didžiausiose pratybose Lietuvoje – tūkstančiai sąjungininkų karių, tankai ir kita kovos technika (0)

K.Lykestrand nuotr.

K.Lykestrand nuotr.

Birželio 9–20 d. vienu metu trijose Baltijos valstybėse organizuojamų tradicinių pratybų „Kardo kirtis“ (angl. Saber Strike) metu Lietuvoje bus sutelkti didžiausios nuo įstojimo į NATO sąjungininkų pajėgos.

Į pratybas Lietuvoje Danijos kariai taip pat atgabens šarvuotas pėstininkų kovos mašinas CV 9035, naujos modifikacijos vikšrinius šarvuočius M113, pėstininkų kovos mašinas „Piranha“, šarvuotus medicinos sunkvežimius „Duro“ ir kt. techniką. Ši technika į Lietuvą bus gabenama per Klaipėdos jūrų uostą.

Pratybose Lietuvoje taip pat dalyvaus kariai iš Lietuvos, Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos ir Suomijos. Kartu su lietuviais iš viso apie 2,6 tūkst. iš septynių NATO šalių.

„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau ketvirtąjį kartą. Jomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos bus atsakingos už priimančiosios šalies paramos organizavimą  pratybose Lietuvoje dalyvaujantiems NATO sąjungininkams.

Šiųmetinėse pratybose „Kardo kirtis“ visose trijose Baltijos valstybėse dalyvaus rekordinis karių skaičius – daugiau nei 4,8 tūkst. karių iš dešimties NATO ir partnerių šalių – Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniruosis Estijoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, apie 2,6 tūkst. – Lietuvoje.

Šių metų pratybose „Kardo kirtis 2014“ vienu metu visose Baltijos šalyse vyks brigados lygmens štabų mokymai, Latvijoje ir Lietuvoje – ir lauko taktikos pratybos.

Lietuvoje pratybų „Kardo kirtis“ štabų mokymai vyks Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje.

Lauko taktikos pratybose, kurios Lietuvoje rengiamos Gaižiūnų poligone, kartu treniruosis apie 1,1 tūkst. karių iš Danijos divizijos aukštos parengties bataliono kovinė grupės, apie 900 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, apie 190 karių iš Lietuvoje dislokuotos JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-osios oro desanto brigados kuopos ir iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, taip pat apie 150 Lenkijos Sausumos pajėgų karių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė