Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko lankytojai turės įsigyti bilietą (0)

ANP nuotr.

ANP nuotr.

Nuo birželio 1 d. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko lankytojai turės įsigyti bilietą. Šis lankytojo bilietas – tai mokestis už parkų rekreacinės infrastruktūros priežiūros (atokvėpio vietų, poilsiaviečių ir kai kurių stovyklaviečių remontas, šiukšlių išvežimas), informacinės sistemos ir lankomų objektų priežiūros paslaugą.

Jis bus privalomas visiems lankytojams. Išimtis numatyta vietos gyventojams ir jų giminaičiams, kurie į parkus atvyksta darbo reikalais arba per juos pravažiuoja.

Vienkartinis lankytojo bilietas kainuos 3,5 Lt ir galios 5 dienas. Jį bus galima įsigyti šių parkų lankytojų centruose ir kitose aptarnavimo bei informacijos teikimo vietose. Išsamiau su lankytojo bilieto išdavimo, naudojimo ir apskaitos tvarka galima susipažinti Aukštaitijos nacionalinio parko tinklalapyje.

Saugomų teritorijų lankytojo bilietas nėra naujiena. Aukštaitijos nacionaliniame parke lankytojo bilietas buvo platinamas iki 2004 metų. Dabar atitinkamas mokestis renkamas iš Nemuno deltos regioninio parko lankytojų, taip pat iš plaukiančiųjų Ūlos upe Dzūkijos nacionaliniame parke. Kuršių nerijoje mokestį renka ne nacionalinio parko direkcija, o savivaldybė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė