Lietuvos ir Gruzijos kultūros ministrai aptarė paveldo apsaugos ir kino koprodukcijos klausimus (0)

Lietuva GruzijaGegužės 28–30 dienomis Lietuvoje lankosi Gruzijos kultūros ir paminklų apsaugos  ministras Miriane Odišaria. Antrąją vizito dieną svečias, lydimas Gruzijos ambasadorės, susitiko  su Lietuvos kultūros ministru Šarūnu Biručiu.

Kultūros ministerijoje aptartos kultūros paveldo restauravimo ir apsaugos problemos, kino koprodukcijos galimybės, specialistų mainai, kiti bendradarbiavimo klausimai.

„Mūsų tautos yra kaip dvyniai, turime daug bendro, mus nuo seno sieja draugiški ryšiai. Gruzija Lietuvai labai artima, kaip ir Ukraina, todėl nepaprastai džiaugiuosi susitikęs su Jumis Vilniuje“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.Lietuvos kultūros ministras pristatė svečiui naujų institucijų – Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos kino centro veiklą, nušvietė lietuviško kino koprodukcijos situaciją, prioritetines kultūros rėmimo sritis, pabrėžė kultūros, kaip „minkštosios“ diplomatijos svarbą.

M. Odišaria yra garsus poetas, prozininkas, dramaturgas, scenaristas, vertėjas. Ministras padėkojo Š. Biručiui už kvietimą atvykti į Lietuvą. Svečias akcentavo kino koprodukcijos reikšmę naujajai gruzinų kinematografijai, palietė opią kultūros paveldo apsaugos Gruzijoje temą ir paveldosaugos specialistų profesinio tobulinimo svarbą.

Ketvirtadienį  Gruzijos kultūros ministras taip pat lankysis Užutrakio dvaro sodyboje, o vėliau kartu su Lietuvos kultūros ministru dalyvaus Gruzijos nepriklausomybės šventėje, į kurią pakviesti Vyriausybės ir Seimo vadovai ir nariai, Lietuvoje reziduojantis diplomatinis korpusas, kultūros ir meno atstovai.

Lietuva ir Gruzija turi gilias kultūros mainų tradicijas kino meno, architektūros, teatro ir muzikos srityse. Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimas vyksta dvišalių santykių lygiu bei Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos kontekste, dalyvaujant Europos Komisijos Kaimynystės programos susitikimuose. Lietuva ir Gruzija 2007 m. pasirašė tarpžinybinį bendradarbiavimo susitarimą kultūros srityje, ir nuo 2008 metų Lietuvos ir Gruzijos santykiai suaktyvėjo.

Plėtojant dvišalius kultūros ir meno ryšius, planuojama Lietuvoje rengti senojo Gruzijos meno parodas, skatinti muziejininkų ir archeologų bendradarbiavimą, rengti jaunųjų  muzikos atlikėjų koncertines keliones.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė