Mažės gamtinių dujų kaina (3)

Dujinė viryklė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Dujinė viryklė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos Vyriausybės derybų su „Gazprom“ pirmojo etapo rezultatus gyventojai pajus jau nuo liepos 1 d. – ketvirtadienį mažesnes gamtinių dujų kainas patvirtino Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Dujų kaina buitiniams vartotojams sumažėjo vidutiniškai 20 proc.

„Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti šį uždavinį ir pasiekti konkurencingą dujų kainą „Lietuvos dujoms“. Lietuvos gyventojai, vartojantys dujas maistui ruošti ar būstui šildyti, realiai pajus dujų kainos sumažėjimą“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Lietuvos dujų“ valdyba jau yra pritarusi mažesnėms dujų kainoms, kurios ims galioti nuo liepos 1 dienos iki metų pabaigos.

Iki 500 kubų per metus suvartojantiems klientams, dujas naudojantiems tik maistui ruošti, dujų kaina mažės 14,6 proc. t.y. nuo 2,67 iki 2,28 lito už kubą. Vartotojai, naudojantys gamtines dujas maistui ruošti arba būsto šildymui ir suvartojantys per metus iki 20 tūkst. kubų už dujas mokės 22,5 proc. mažiau, jiems dujos pinga nuo 1,87 lito iki 1,45 lito, o daugiau nei 20 tūkst. kubų suvartojantiesiems dujų kaina mažėja 22,8 proc. – nuo 1,84 lito iki 1,42 lito už kubą. Pastovioji kainos dalis (abonentinis mokestis) nesikeis.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė