Jogailaičių Universiteto taryba atsisakė suteikti garbės daktaro titulą Ž.M. Barozui (4)

Žoze Manuelis Barozu | europarl.europa.eu nuotr.

Žoze Manuelis Barozu | europarl.europa.eu nuotr.

Europos Komisijos pirmininkui Žoze Manueliui Barozui (Jose Manuel Barroso), gegužės pradžioje Lenkijoje turėjo būti suteiktas Krokuvos Jogailaičių Universiteto garbės daktaro titulas. Tačiau paskutinę akimirką sprendimas buvo atšauktas. Dalis akademikų pripažino, kad buvęs komunistas ir genderizmo ideologijos šalininkas yra nevertas tokio garbingo titulo.

Barozui buvo pranešta, kad gegužės 10 d. Krokuvoje gaus garbės daktaro titulą už nuopelnus Vidurio-Rytų Europos regiono vystymui. Jo kandidatūrą jau buvo patvirtinęs universiteto rektorius. Nesklandumai prasidėjo kai kandidatūra pateko į Jogailaičių Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų studijos tarybą. Joje buvo argumentuojama, kad buvęs nusikalstamos komunizmo ideologijos išpažinėjas nevertas tokio garbingo titulo. Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad Barozu turi daugiau oponentų nei šalininkų.

Toks sprendimas sulaukė nemažai kritikos iš valdančiosios Civilinės Platformos partijos atstovų. Tačiau, kaip teigia, europarlametaras, partijos Teisė ir Teisingumas (PiS) atstovas prof. Ryšardas Legutko (Ryszard Legutko): „Ponas Barozu neturėtų nusimint. Apskritai, jis turėtų bučiuoti profesorių rankas, kad atkreipė dėmesį į jo kandidatūrą“.

Kaip pranešė dienraštis Wyborcza.pl, per šeštadienio iškilmes Jogailaičių Universitete Europos Komisijos pirmininkas gavo atminimo medalį „Plus ratio quam vis”.

Parengta pagal wyborcza.pl ir natemat.pl

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. LosAngeles:

    ‘slapiu skuduru per snuki’ :)…. Kazin cia ‘chebryte’ kazko nesutare ir nusprende pamokinti biceli, ar visgi nugalejo dar sveiko proto turintieji (‘..pripažino, kad buvęs komunistas ir genderizmo ideologijos šalininkas yra nevertas tokio garbingo titulo..’)

  2. kūlgrinda:

    rętas atvejis ,kai visiškai palaikau lenkus. Spaudoje turėtų pasirodyti šio sprendimo vieša parama ir padėka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė