Garbingiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai įteikti B.Kulnytei ir J.Vaitkui (0)

Kultūros ministerijos garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministerijos garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ | lrkm.lt nuotr.

Gegužės 27 dieną Kultūros ministerijoje įteikti Kultūros ministerijos Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ režisieriui, Lietuvos rusų dramos teatro vadovui Jonui Vaitkui ir muziejininkei, kultūros istorikei, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorei Birutei Kulnytei.

Kultūros ministerijos apdovanojimą už demokratinės ir atviros Lietuvos visuomenės, už pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimą B. Kulnytei  įteikęs LR kultūros ministras Šarūnas Birutis priminė, jog B. Kulnytė yra toji asmenybė, kurios iniciatyva 1992–1995 metais buvo formuojamas Lietuvos nacionalinis muziejus. „Jos didžiulis nuopelnas formuojant, sakyčiau, svarbiausią Lietuvos valstybės muziejų, ir ne tik formuojant, bet ir renkant, saugant eksponatus, formuojant visą muziejaus filosofiją, kuri atspindi mūsų valstybingumą“, – kalbėjo kultūros ministras.

„Muziejuje dirbu daug metų ir jame visą laiką susiduriu su išėjusių kartų palikta materialine kultūra. Nors į apdovanojimus žiūriu skeptiškai, nes viskas gyvenime praeina, bet geras žodis ir pozityvus veiksmas visada yra malonu kiekvienam žmogui“, – sakė muziejininkė B. Kulnytė.

Š.Birutis įteikia apdovanojimą B.Kulnytei | lrkm.lt nuotr.

Š.Birutis įteikia apdovanojimą B.Kulnytei | lrkm.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas režisierius, teatro pedagogas J. Vaitkus Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanotas už demokratinės ir atviros Lietuvos visuomenės, už pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimą.

„Jonas Vaitkus – tai ne tik šiandieninis Lietuvos rusų dramos teatras, bet ir Šiaulių dramos teatras, Kauno dramos teatras, Lietuvos kino studija, Lietuvos muzikos ir teatro akademija – visur jo braižas, jo talentas, jo ryškus pėsakas yra pastebimas, matomas. Jis turi daug mokinių, kurie puikiai atsimena mokytojo pamokas, kai kam tai buvo pirmieji žingsniai teatre, kai kam meistriškumo pamokos”, – sakė Š. Birutis.

Š.Birutis įteikia apdovanojimą J.Vaitkui | lrkm.lt nuotr.

Š.Birutis įteikia apdovanojimą J.Vaitkui | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministras įteikė J. Vaitkui ir Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą garbingo 70 metų jubiliejaus proga.

Dėkodamas už Kultūros ministerijos apdovanojimą, J. Vaitkus linkėjo kultūros žmonėms neprarasti tikėjimo, jog viskas yra prasminga, išsaugoti blaivų požiūrį, nepasiduoti destruktyviems poveikiams, sugebėti oriai išlaikyti save ir žmones šalia savęs.

Kultūros ministerijos informacija

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė