Tyrimas: Lietuvos gyventojai grūdinio maisto vartoja per mažai (6)

DuonaVilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto atliktas Lietuvos gyventojų mitybos įpročių tyrimas atskleidė, jog kasdien grūdinį maistą (grūdų košes, grūdų dribsnius ir t.t.) vartoja itin mažai  gyventojų – vos 14 proc. visų suaugusiųjų. Net 37,2 proc. apklaustųjų šiuos gaminius vartoja rečiau nei kartą per savaitę arba nevartoja visai.

Pasak Visuomenės sveikatos instituto prof. Rimanto Stuko, tokį maistą rekomenduojama vartoti kiekvieną dieną – tai puikus stambiamolekulinių angliavandenių, skaidulinių medžiagų, mineralinių medžiagų ir kai kurių vitaminų, ypač B grupės, šaltinis.

Tyrimas parodė, kad didžioji gyventojų dalis (72,5 proc.) duoną valgo kasdien, iš jų 35,4 proc. –  net kelis kartus per dieną.

„Duona – itin vertinga ir svarbi mūsų mitybos dalis. Tai dar vienas grūdiniams produktams būdingų medžiagų šaltinis, ypač, jeigu valgome duonos gaminius su grūdais ir sėklomis. Pilno, nenušlifuoto grūdo vertė yra didesnė, nes jo sudėtyje yra daugiau biologiškai aktyvių medžiagų“, – teigia profesorius.

UAB „Minordija“, tiekianti žaliavas visoms Lietuvos kepykloms, pastebi, jog nors pastaraisiais metais bendra duonos rinka traukiasi, duonų su grūdais ir sėklomis poreikis ir pasiūla stabiliai auga.  Vis dėlto šie gaminiai šiandien sudaro dar itin mažą ( apie 7 proc.) visų duonos rinkoje parduodamų duonos gaminių dalį.

Pasak „Minordijos“ marketingo direktoriaus Adomo Galinio, pasaulinės tendencijos rodo, kad natūralių produktų poreikis, dėmesys subalansuotai mitybai ir sveikam gyvenimo būdui ateityje tik didės.

„Tai atsispindi ir duonos produktų rinkoje – vartotojams rūpi pastarųjų sudėtis, energinė ir maistinė vertė. Parduotuvių lentynose galima rasti vis daugiau sveikesnei mitybai skirtų produktų, pavyzdžiui, didelę naujieną Lietuvos rinkoje – „Pilnagrūdį“. Tai visiškai natūralus grūdinis kepinys be miltų ir be mielių, turintis išskirtinę maistinę vertę – jame gausu skaidulinių medžiagų, jis yra Omega 3 šaltinis ir jo glikeminis indeksas – tik 27. Tuo tarpu savo energine verte „Pilnagrūdžio“ riekė prilygsta pusantros riekės įprastos duonos. Paprastai tariant – valgai mažiau, o energijos ir naudingų medžiagų gauni daugiau“, – teigia A. Galinis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė