Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės tautininkai nušlavė eurofederalistus (video) (17)

Marin Le Pen | stopkadras

Marin Le Pen | stopkadras

Gegužės 25 d. vykusių Europos Parlamento rinkimų staigmena tapo tautinių partijų pergalė Prancūzijoje ir Jungtinėje karalystėje. Prancūzijos antiimigracinė, euroskeptiška tautinė partija Nacionalinis frontas (FN) ir Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP) pirminiais duomenimis gavo atitinkamai 25 ir 27 nuošimčius balsų!

Išankstiniais skaičiavimais  Nacionalinis frontas turėtų gauti trečdalį Prancūzijai priklausančių Europos Parlamento vietų, tai yra maždaug 23-25 mandatus. Prancūziją EP iš viso atstovauja 74 nariai. Antroje vietoje liko opozicinė centro dešinioji Sąjunga už liaudies judėjimą, gavusi 20-21 proc. rinkėjų balsų. Valdančioji Socialistų partija liko trečia surinkusi 14-15 proc. balsų.

Prancūzijos žmonės „nebenori būti valdomi iš užsienio, paklusti įstatymams, už kuriuos jie nebalsavo, ar klausyti (ES pareigūnų), neturinčių visuotinės rinkimų teisės garantuojamo legitimumo“, – po EP rinkimų sakė Prancūzijos tautininkų pirmininkė Marin Le Pen (Marine Le Pen).

Marin Le Pen: Ačiū Prancūzijos žmonėms!

httpv://youtu.be/Nrq22uGqQvs

Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) neturinčios nė vieno atstovo savo šalies parlamente,  pirmininkas Naidželas Faradžas (Nigel Farage)  savo partijos pasiekimus šiuose EP rinkimuose pavadino pačiais įspūdingiausiais rezultatais britų politikoje per šimtmetį.

Naidželo Faradžo pergalės kalba:

httpv://youtu.be/2Uqr_nlcezk

Tautinės jėgos pergalę švenčia Danijoje. Gerai pasirodė taip pat Vengrijos, Graikijos bei Austrijos tautininkai. Net ir proeuropietiškai balsavusioje Vokietijoje tik pernai įkurta euroskeptiška partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) surinkusi 6,8 proc. balsų papuolė į Europarlamentą.

Euroskeptiškos politinės jėgos 751 vietą turinčiame EP  iš viso turėtų gauti maždaug 140 mandatų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė