JK valdžia ketina dar labiau riboti pašalpas imigrantams iš ES (0)

anglija.lt nuotr.

anglija.lt nuotr.

Jungtinės Karalystės valdžia rengia planus, kaip dar labiau apriboti atvykėlių iš kitų Europos Sąjungos šalių galimybes gauti socialinių išmokų Britanijoje. Tokie planai įgijo dar daugiau svarbos po to, kai nacionalistinė ir antiimigrantiška Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP) laimėjo Europos Parlamento rinkimus.

Kaip skelbia Britanijos spauda, pagal ruošiamą tvarką, bedarbiai imigrantai iš ES šalių galės būti išsiųsti iš šalies jau po šešių mėnesių nuo atvykimo, jei nesugebės susirasti darbo. Dabar naujai atvykusiems imigrantams tenka laukti tris mėnesius, kad galėtų prašyti pašalpų, kurios, jas gavus, mokamos šešis mėnesius.

Vidaus reikalų sekretorė Tereza Mei (Theresa May) sekmadienį patvirtino, kad ketinama trumpinti imigrantams mokamų pašalpų laikotarpį iki trijų mėnesių. O darbo ir pensijų reikalų sekretorius Janas Dunkanas Smitas  (Iain Duncan Smith) laikraščiui „The Sunday Times“ pridūrė, kad asmenims, kurie per pusmetį nuo atvykimo į JK nesugebės susirasti darbo, „bus viso gero.“

Tačiau kritikai sako, jog tokia tvarka vargiai padės įgyvendinti ministro pirmininko  Deivido Kamerono (David Cameron) siekį grynosios migracijos mastą (skirtumą tarp atvykstančių ir išvykstančių žmonių) sumažinti iki dešimčių tūkstančių per metus. Dabar jis siekia kiek daugiau nei 200 tūkst.

Be to, abejojama, ar Britanijos valdžiai pavyks iš šalies išsiųsti didelį skaičių bedarbių ES imigrantų, jei jau dabar sunkiai pavyksta iš šalies išsiųsti teismo nuteistus nusikaltusius užsieniečius.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė