Krašto apsaugos ministerijoje lankysis JAV senatorių delegacija (0)

KAM | kam.lt nuotr.

KAM | kam.lt nuotr.

Gegužės 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankysis Jungtinių Amerikos Valstijų respublikonų partijos senatoriai, kurie susitiks su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, kitais krašto apsaugos sistemos pareigūnais.

Susitikime planuojama aptarti Lietuvai ir NATO svarbias regioninio saugumo aktualijas ir tolesnio Lietuvos bendradarbiavimo su JAV gynybos srityje stiprinimo perspektyvas.

Lietuvos bendradarbiavimas su strategine partnere JAV gynybos srityje yra itin aktyvus ir intensyvus. NATO sąjungininkė JAV pirmoji sustiprino oro policijos misiją Baltijos šalyse ir atsiuntė Sausumos pajėgas į Lietuvą pratyboms reaguodama į regionui iškilusias grėsmes dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje. Nuo gegužės JAV Sausumos pajėgų kariai įsitraukė į visoje Lietuvoje vyksiančias Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas. JAV kariai dalyvavo gegužės mėnesį vykusiose pratybose „Juodoji strėlė“, birželį prisijungs prie bendrų JAV ir Baltijos valstybių pratybų „Kardo kirtis“, dalyvaus kituose bendruose mokymuose.

Lietuva taip pat intensyviai bendradarbiauja su JAV specialių operacijų pajėgomis, Pensilvanijos nacionaline gvardija, taip pat ir karinio rengimo, karo medicinos, kt. srityse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė