Lietuviai, latviai, latgaliai ir baltarusiai Kėdainiuose pristato kuriamą virtualųjį muziejų (0)

kedainiai.lt nuotr.

kedainiai.lt nuotr.

Gegužės 22 dieną Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre prasidėjo tarptautinio projekto „Virtuali praeitis yra ateities muziejų pagrindas“ edukacinis seminaras. Kėdainių krašto muziejaus partneriai yra Rėzeknės aukštoji mokykla, Latgalos kultūros ir istorijos muziejus (Latvija) ir M. Bahdanovičiaus memorialinis muziejus (Gardinas, Baltarusija).

Seminare pristatomas kuriamas inovatyvus kultūrinės edukacijos ir pažintinio turizmo produktas su bendra duomenų baze − virtualusis muziejus. Keturių kultūros ir švietimo įstaigų sukurtą virtualųjį muziejų sudarys galerija ir edukaciniai žaidimai. Galerijoje bus pristatomos 4 pagrindinės kolekcijos („Latgalos sąvokos“, „Latgalos keramika“, „Senieji amatai Kėdainiuose“, „Literatūrinis Gardino kraštas“), kurios parodo kiekvieno projekte dalyvavusio partnerio specifiką, padeda suvokti lankytojui muziejaus kolekciją kaip visumą. Galerijos aplankymas padės geriau suprasti edukacinius žaidimus, kurie leis lankytojams kūrybiškai susipažinti su kolekcijų turiniu ir panaudoti gautas žinias bei įgūdžius.

Seminaro dalyvius pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas.

Apie projektą kalbėjo Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis. Kėdainių krašto muziejaus pristatymus padarė istorikai Vaidas Banys („Medžio drožiniai Kėdainių krašto muziejuje“) ir Valdas Sedeika („XVII a. mūrinių namų statyba Kėdainiuose“). Savo pristatymus pateikė ir projekto partneriai Rėzeknės aukštoji mokykla (kalbėjo apie tai, kad latgalių, lietuvių ir baltarusių kalbų leksika yra gimininga, pristatė žaidimą „Nueik ten, nežinia kur, atnešk tą, nežinia ką“), Latgalos kultūros ir istorijos muziejus (pristatė Latgalos kultūros ir istorijos muziejaus keramikos dirbinių kolekciją, virtualųjį žaidimą „Molio transformacijos“, kuriuo supažindinama su puodininkystės amatu) ir M. Bahdanovičiaus memorialinis muziejus (padarė pristatymą „Gardino krašto poetai ir rašytojai XIX a. pab. ir XX a. pr.“).

Renginyje aktyviai dalyvavo Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniai. Ypač juos sudomino kėdainiečių kuriamas virtualusis žaidimas. Išklausę istoriko V. Sedeikos pranešimo apie XVII a. namų statybą Kėdainiuose, gimnazistai galėjo ir patys pabandyti virtualiai statyti taip pat tuo laikmečiu pastatytą Arnetų namą.

Vakare Daugiakultūriame centre vyko kultūrinis renginys − Kėdainių krašto tautosakos ir amatų paveldo pristatymas, lietuvių tautosakos vakaras su ansambliu „Jorija“.

Gegužės 23 dieną Arnetų name vyko tradicinių Kėdainių krašto amatų pristatymas, seminaro dalyviai ir visi kiti norintieji galėjo apžiūrėti parodą „Amatų tradicijos Kėdainių krašte“.

Projektas „Virtuali praeitis – ateities muziejų ekspozicijų pagrindas“ turi baigtis jau šį rudenį. Šio projekto rėmėjas – EKPP Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė