Nebeišėjo dienraščio „Respublika“ numeris (5)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.Penktadienį nebeišėjo nuo 1989-ųjų leistas dienraštis „Respublika“.

„Mielieji, ištikimieji „Respublikos“ skaitytojai! Mūsų visų lietuviškas dienraštis, jau 25-uosius metus skelbiantis laisvą, bet valdančiųjų nuolat pultą žodį, priverstas užsidaryti. Taip baigsis konservatorių „Rusijos minkštųjų galių sulaikymo“ projektas, nukreiptas prieš lietuvišką žiniasklaidą ir lietuvišką verslą apskritai. Konservatorių projektas, kurį įgyvendina dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Dienraštis „Respublika“ bus leidžiamas iki antrojo prezidento rinkimų turo. Mes iki paskutinio numerio padėsime piliečiams pasirinkti.

Tai įvyks ne mūsų valia. Ne todėl, kad išsigandome ar prisitaikėme. Todėl, kad, kaip rodo „Respublikos“ gyvavimo istorija, visada buvome per drąsūs. Per mažai nuolankūs. Per daug matėme to, ką besikeičiantys valstybės valdantieji draudė matyti. Nenorėjo ir dabar nenori, kad užkulisinės jų machinacijos iškiltų į viešumą. Nes jie visada bijojo ir dabar bijo. Lietuvos žmonių. Gal kas nors išlįs į viešumą. Gal nepavyks išsisukti nuo atsakomybės. Tik slepia tą vidinę paniką dirbtinėmis šypsenomis. O mes jų nebijojome. Todėl visada buvome tramdomi, puolami“ – rašoma oficialiame „Respublika“ pareiškime.

„Respublika“, prieš dvi savaites paskelbusi nutraukianti laikraščio leidybą, teigė, kad tokį sprendimą nulėmė panaikintos pridėtinės vertės mokesčio lengvatos. Jų dienraštis netenka, kai Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija jį pripažino nesilaikančiu profesinės etikos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , .

5 komentarai

 1. lietuvis:

  valio ! rusiška jos versija buvo klaikiai išdavikiška…

 2. Anikė:

  Klaipėdiečiai visuomenininkai palaiko jus visus.Laikykitės.Gal akcija prie “Vakarų ekspreso” leis
  ryžtis kovoti už spaudos laisvę?

 3. Vilnietis:

  Prakeikti sušvinkę konservai su savo neapykanta kitaminčiams, neapykanta tiesai, laisvam žodžiui, neapykanta savo Tėvynei. Nes tik neapkenčiantys gali Lietuvą iškeisti, parduoti,sunaikinti.

 4. Tikros teisybės net Respublika nepasakys eiliniam žmogui, viskas nuperkama, o kas nenuperkama, dideliais pinigais nuperkama, kai kam Jinai kaip ašaka gerklėj

 5. Stebėtojas:

  Pats laikas liautis gaminti popieriaus atliekas.
  O jei norit, galit perregistruoti tinklapį kitokia baze, perkelti įmonę į Kaimanus ar pan. ir leisti internetinę versiją.
  O gal čia Tomkaus PR, nes žmogus mąstantis, ir matydamas popierinės spaudos ateitį (A.A.) toliaregiškai baigia leidybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė