Meškeriotojai skatinami pagautas lydekas paleisti (0)

V.Trinkūno nuotrauka

V.Trinkūno nuotrauka

Gražutės regioninio parko direkcija pranešė, kad Luodžio ežere buvo įleista nemažai lydekų, kurios buvo sužymėtos. „Žvejų rojaus“ idėja pamažu pradėjo virsti realybe, o prie jos įgyvendinimo prisijungia vis daugiau partnerių.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos lėšomis į Luodžio ežerą buvo įleista 120 lydekų, kurių bendras svoris sudarė daugiau kaip 100 kilogramų. Visos šios lydekos buvo sužymėtos žymekliais su numeriais.

Tikimasi, jog šios lydekos padės skatinti principą „pagavai – paleisk“. Visi žvejai, kurie pagaus paženklintą lydeką, ją išmatuos, pasvers, praneš lydekos numerį ir nufilmuos, kaip ją paleidžia – bus apdovanoti „Rapala“ prizais.

Artimiausiu metu bus sukurta nauja internetinė svetainė, kur esančiame virtualiame žemėlapyje žvejai galės registruoti pagautas lydekas ir stebėti, kaip keičiasi lydekų svoris, ilgis. Taip pat pažymėti, kuriomis ežero akvatorijomis jos migruoja.

Vis dėl to, jei atsiras žvejų, norinčių laimikį pasiimti, prašome informuoti Gražutės regioninio parko direkciją, pateikiant žuvies numerį, svorį ir ilgį.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė