Prasidėjo Lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų mokiniams (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Šiandien, gegužės 23 d. Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultete atidaroma Lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų mokiniams. Olimpiadoje dalyvauja 50 mokinių iš visos Lietuvos.

Jie atliks rašymo, kalbos vartojimo ir kalbėjimo užduotis. Darbus vertins Vilniaus universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Lietuvių kalbos instituto ir lietuvių kalbos mokytojų komisija, kurios pirmininkė – Lietuvos edukologijos universiteto dėstytoja, Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė.

Dvi dienas truksiančioje olimpiadoje nestigs ir renginių. Šiandien, kol mokiniai atlieka užduotis, mokytojai kviečiami į seminarą „Grožinio ir negrožinio teksto strategijų mokymas(is)”. Vakare mokiniai ir mokytojai dalyvaus K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms skirtame literatūriniame vakare su Lituanistikos fakulteto studentais, etnografinėje vakaronėje su universiteto ansambliu „Poringė“.Šeštadienį, gegužės 24 d., olimpiados dalyvių ir mokytojų laukia ekskursija po Vilniaus senamiestį. Olimpiados uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimas – 11.30 val. Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto aktų salėje.

Olimpiadą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos edukologijos universitetas.

Kasmet rengiamos olimpiados tikslas – skatinti tautinių mažumų mokyklų mokinius gerai išmokti lietuvių kalbą, pajusti jos grožį, mokytis taisyklingai ir raiškiai reikšti mintis ne tik žodžiu, bet ir raštu. Rengdamiesi olimpiadai mokiniai tobulina kalbos vartojimo gebėjimus, lavina kūrybiškumą ir saviraišką, mokosi taisyklingai ir laisvai reikšti mintis, integruojasi į savo gimtinės kultūrą.

Olimpiados programa čia.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė