Verslininkai kviečiami litus versti į eurus sąžiningai (2)

Ūkio ministerijos nuotr.

Ūkio ministerijos nuotr.

Šiandien, gegužės 22 d., įvyko ūkio ministro Evaldo Gusto spaudos konferencija, per kurią pirmą kartą buvo oficialiai pristatytas Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo logotipas ir rengiama jo naudojimo tvarka, taip pat kalbėta apie svarbiausius Ūkio ministerijos vykdomus darbus, įvedant eurą Lietuvoje.

Memorandumo tikslas – kuriant abipusiu pasitikėjimu grindžiamą aplinką, apsaugoti Lietuvos vartotojų interesus įvedant eurą ir užtikrinti sąžiningą paslaugų ir prekių kainų perskaičiavimą. Laisvanoriško prisijungimo prie memorandumo ir logotipo naudojimo tvarka, vadovaujantis Nacionalinio euro įvedimo planu turi būti patvirtinta iki š.m. birželio 1 d.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, į prisijungimą prie memorandumo reikėtų žiūrėti ne kaip į papildomo suvaržymo savanorišką prisiėmimą, o kaip į galimybę verslui, ypač smulkiajam, tapti labiau matomu, žinomu, atpažįstamu. „Prisijungusieji turės galimybę tapti labiau matomais ir pasinaudoti nemokama rinkodaros priemone – logotipu, kuriuo įgis teisę naudotis visi, prisijungę prie memorandumo“, – sakė ūkio ministras spaudos konferencijos metu.

„Sklandžiam euro įvedimui šalyje labai svarbus geranoriškas visų suinteresuotų šalių – ir verslo, ir institucijų, ir vartotojų – sutarimas ir bendradarbiavimas. Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą, prisijungimo prie memorandumo ir logotipo naudojimo tvarką parengėme kartu su verslu, tai mūsų bendras darbas. Tikiuosi, kad ir toliau sėkmingai bendradarbiaudami sklandžiai pasiruošime naujos valiutos – euro įvedimui Lietuvoje“, – kalbėjo E. Gustas.

Pasak Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdančiojo direktoriaus Lauryno Vilimo, prekybos įmonių asociacijos dalis narių jau turi perėjimo prie euro patirties kitose šalyse, t. y. Latvijoje ir Estijoje. „Remdamasis partnerių minėtose šalyse patirtimi, galiu pasakyti, kad parduotuvė tikrai bus ta vieta, kur žmonės lankydamiesi spręs, kaip sklandžiai valstybei, verslui pavyko įgyvendinti šį projektą. Bus vertinamas ne tik verslas, bet ir valstybės, savivaldybės ir kontroliuojančios institucijos“, – sakė L. Vilimas.

„Dėl to mes, kaip asociacija, tikrai jaučiame pareigą ir atsakomybę, prisidėti prie šio proceso sklandaus perėjimo  ir esame pasiruošę veikti skaidriai ir atsakingai mūsų žmonių, mūsų pirkėjų naudai, pasirašyti šį memorandumą ne tik kaip asociacija, bet ir skatinti mūsų partnerius, gamintojus, tiekėjus kiek įmanoma plačiau, kad būtų dalyvaujančių verslo bendruomenės subjektų ratas kuo platesnis“, – kalbėjo Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius.

„Mums tikrai yra labai svarbi visuomenės nuotaika, nes tai yra mūsų pirkėjai, žmonės ir pasitikėjimas mumis, pasitikėjimas verslu šiuo atveju taps pagrindiniu aspektu. Todėl memorandumo pasirašymas yra svarbi proga verslui tai patvirtinti“, – sakė L. Vilimas. – Džiaugiamės gana efektyviu bendradarbiavimu su valstybinėmis institucijomis. Verslo bendruomenės balsas tikrai girdimas, į pastabas atsižvelgiama. Visi suprantame, kad šis projektas tikrai yra svarbus mums visiems“.

Ūkio ministras atkreipė dėmesį, kad po to, kai liepos mėn. pabaigoje Europos Sąjungos Taryba priims sprendimą dėl Lietuvos priėmimo į Euro zoną, bus suorganizuotas memorandumo pasirašymo renginys, kuris oficialiai pažymės prisijungimo prie memorandumo proceso pradžią.

Ūkio subjektai ir juos jungiančios asociacijos bei kitos organizacijos, nedalyvausiantys oficialiame memorandumo pasirašymo renginyje, prisijungti prie jo galės ir vėliau, tai yra iki šių metų pabaigos.

„Siekiant pritraukti kuo daugiau subjektų, kurie laisvanoriškai prisijungtų prie memorandumo, kartu su Finansų ministerija ir Lietuvos banku, jau esame pradėję visuomenės šviečiamąją veiklą: suorganizuota per 100 informacinių seminarų verslui, nuomonės formuotojams ir visuomenei skirtinguose Lietuvos regionuose. Š. m. rugpjūčio mėn. planuojame pratęsti šių informacinių seminarų ciklą visose Lietuvos savivaldybėse“, – informavo viceministrė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

2 komentarai

  1. wikswa:

    Kai Vokietijoje buvo vedamas euras, visi atlyginimai, socišmokos ir pensijos buvo apvalinami į viršų.
    Lietuvos valdžiukė pasikėlė atlyginimus šiemet, kitąmet musėt susiapvalins dar kartą į viršų. Spėkit, kaip bus su visais kitais bėdžiais?

  2. )..(:

    tai kad jau zarazos kelia kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė