Plungės teatras „Saula“ dalyvavo profesionalių teatrų festivalyje Suomijoje (0)

Plungės teatras „Saula“ Suomijoje

Plungės teatras „Saula“ Suomijoje

Gegužės 14 – 19 dienomis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Saula“ dalyvavo profesionalių teatrų festivalyje ,,Kuulas“ Suomijoje, Kouvola mieste. Tai prestižinis Suomijos tarptautinis profesionalių teatrų festivalis, kurį kasmet rengia Nacionalinė Suomijos teatrų sąjunga. Šiais metais į festivalį buvo atrinkti teatrai iš Suomijos, Švedijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos ir Lietuvos.

Festivalio metu Plungės teatras ,,Saula“ vadovaujamas Sigitos ir Romo Matulių parodė spektaklį sukurtą Lietuvių liaudies pasakų motyvais ,,Velnių monai“. Nors festivalyje dalyvauja tik pripažinimą pelnę profesionalūs teatrai, plungiškių pasirodymas buvo sutiktas labai šiltai ir gerai įvertintas ne tik žiūrovų, bet ir teatro kritikų. ,,Saulai“ teko garbė ir atsakomybė pirmą kartą pristatyti savo kūrybą lygiaverčiai su profesionalais, teatro meistrais iš įvairių šalių. Tai buvo nepaprasta patirtis, neįkainojami įspūdžiai ir teatrinio meno mokykla. Vaikams vaidinti, būti kartu, mokytis, stebėti profesionalių aktorių kūrybą yra didžiulis paskatinimas ir galimybė tobulėti. Tokių tikslų ir siekia festivalis į profesionalų būrį atrinkdamas vaikų teatrus, kurie yra pasiekę aukštą meistriškumo lygį.

Teatro ,,Saula“ aktoriai liko sužavėti Suomių svetingumu, šalies gamta ir jos grožiu bei geru festivalio organizavimu. Tiek dalyviai, tiek teatro vadovai didžiuojasi galėję pristatyti lietuviškojo teatro mokyklą kitų šalių profesionalams, vaidinti profesionaliame teatre ir skleisti savo kultūrines tradicijas garsinant mūsų gimtąjį miestą – Plungę.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė