Teismas pripažino, kad ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdos krašto atskyrimo skatinimo nebuvo išsamiai ištirtas (0)

klaipedos-krastasVilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi patenkino Seimo narių Arvydo Anušausko ir Agnės Bilotaitės skundą bei konstatavo, kad ikiteisminis tyrimas dėl Klaipėdos krašto atskyrimą skatinančios internetinės peticijos atliktas nevisiškai ir neišsamiai.

Šia nutartimi panaikinamas Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento direktoriaus Rimvydo Valiukevičiaus nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Teismo sprendimas suteikia vilties, kad valstybės interesas bus apgintas, o bet kokioms jėgoms, mėginančioms Lietuvos budrumą, vis dėlto bus nusiųstas signalas, kad valstybė nėra abejinga savo teritorijos apsaugai ir netoleruoja tokio tipo provokacijų“, – situaciją komentavo viena iš skundo teikėjų A. Bilotaitė.

Pasak Seimo narės, labai gaila, kad žala Lietuvos įvaizdžiui jau padaryta pirmąja reakcija į šias separatistines peticijas – Valstybės saugumo departamento (VSD) siūlymais nekreipti dėmesio ir prokuratūros atsisakymu pradėti tyrimą ten, kur tą akivaizdžiai reikėjo padaryti.

Galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje teismas nurodė, kad prokurorai netinkamai atliko tyrimą ir nepagrįstai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Prokurorai detaliai nenagrinėjo Seimo narių pateiktų faktinių aplinkybių, tinkamai nepatikrino Klaipėdoje registruotos viešosios įstaigos „Būkime vieningi“ ir susijusių asmenų galimai įstatymus pažeidžiančios veiklos.

Primename, kad Seimo nariai į prokuratūrą kreipėsi po to, kai viename iš interneto tinklalapių buvo paskelbta vieša informacija, kviečianti pasirašyti peticiją dėl Klaipėdos krašto įstojimo į Rusijos Federacijos sudėtį. Prokurorai tuomet atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą motyvuodami tuo, kad Lietuvos teritorinį vientisumą skatinama pažeisti nesmurtinėmis priemonėmis, o tokia veika, prokurorų vertinimu, nėra įstatymo pažeidimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė