Lietuvą ir Estiją sieja bendri interesai regione (0)

Prezidentės susitikimas su naujuoju Estijos Ministru Pirmininku Taavi Roivas | D.Račkaus nuotr.

Prezidentės susitikimas su naujuoju Estijos Ministru Pirmininku Taavi Roivas | D.Račkaus nuotr.

Gegužės 21 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujuoju Estijos Ministru Pirmininku Taavi Roivas. Tai pirmasis kovo 26 d. paskirto Estijos premjero vizitas Lietuvoje. Susitikime aptarti Lietuvos ir Estijos dvišaliai ryšiai, bendradarbiavimas ekonomikos ir verslo srityse, energetinio ir regioninio saugumo klausimai.

„Estija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių, su kuria mus sieja bendras tikslas – regiono žmonių gerovė, saugi ir ekonomiškai sėkminga Baltijos šalių ateitis. Tai pasieksime stiprindami bendradarbiavimą saugumo bei gynybos srityje ir įgyvendindami strateginius regiono ekonominei raidai projektus, tokius kaip energetinės ir transporto jungtys su Vakarų Europa“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė su Estijos premjeru aptarė pasirengimą šių metų rugsėjį įvyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Lietuvos vadovė pabrėžė, jog atsižvelgiant į grėsmes prie rytinių Baltijos šalių ir NATO sienų, šiuo metu vienas svarbiausių aljanso uždavinių peržiūrėti savo gynybos pajėgumus ir didinti reagavimo galimybes. Lietuva ir Estija bendromis jėgomis sieks, kad būtų didinamas NATO buvimas regione, rengiama daugiau aljanso karinių pratybų ir mokymų.

Susitikime taip pat pabrėžta, jog operatyvi ir greita NATO sąjungininkių reakcija į Baltijos regionui iškilusias grėsmes yra sėkmingas aljanso solidarumo ir kolektyvinės gynybos pavyzdys.

Lietuvos vadovės teigimu, energetinis regiono saugumas yra viena svarbiausių užduočių siekiant užtikrinti sėkmingą Baltijos šalių ekonominę raidą. Todėl elektros ir dujų jungtys su Lenkija, kurios panaikins regiono energetinę izoliaciją ir jį sujungs su Vakarų Europos energetikos sistemomis, yra bendras Baltijos šalių interesas. Lietuva pradėjo statyti „LitPol Link“ elektros jungtį, rengiamas dujotiekio „GIPL“ projektas su Lenkija. Įgyvendinant šiuos projektus reikalingas didesnis visų Baltijos valstybių indėlis.

Prezidentė taip pat informavo Estijos premjerą, jog jau nuo šių metų gruodžio Klaipėdoje pradės veikti pirmasis regione suskystintų dujų terminalas, kuris Baltijos valstybėms užtikrins dujų tiekimo alternatyvą už mažesnes kainas.

Šalies vadovė pakvietė Estiją pasinaudoti Klaipėdos SGD terminalo teikiamomis galimybėmis.

Aptariant geležinkelio „RailBaltic“ projektą, Prezidentė pažymėjo, kad šis projektas atneš didžiausią naudą, jei apjungs visas tris Baltijos valstybių sostines.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė