Lenkiškoje vištienoje aptikta salmonelių bakterijų (0)

Vistos.GMOValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo skubų pranešimą iš Slovėnijos kompetentingos institucijos apie nesaugios lenkiškos paukštienos siuntą, užterštą salmonella bakterijomis.
Pradėjus tyrimą, paaiškėjo, kad 3 tonas šviežios (atvėsintos) vištienos iš Lenkijos įsivežė UAB „Alevista“ (Piliuona, Kauno raj.).

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsdami patikrino šią mėsos perdirbimo įmonę. Tikrinimo metu nustatyta, kad UAB ,,Alevista”, perfasavusi ir užšaldžiusi lenkiškos vištienos filė, pardavė ją Belgijos didmeninės prekybos įmonei, kuri dalį šios produkcijos išvežė į Slovėniją. Slovėnijos veterinarijos specialistai, vykdydami produktų kontrolę, atrinko šaldytos vištienos mėginius, kuriuos ištyrus laboratorijoje, ir buvo nustatyta salmonelių.

Lietuvos gamintojo UAB „Alevista“, išplatinusio nesaugius produktus, veikla sustabdyta, įmonei nurodyta nedelsiant susigrąžinti nesaugią vištieną iš prekybos partnerių ir sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų utilizavimo įmonėje.

Informacija apie šį atvejį perduota Lenkijos valstybinei veterinarijos tarnybai, kontroliuojančiai paukštienos žaliavos tiekėją.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė