D. Grybauskaitė: Atskirčiai mažinti būtinos konkrečios priemonės (video) (1)

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Gegužės 19 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė su ekonomikos ir socialinės politikos ekspertais aptarė priemones, kurios mažintų socialinę atskirtį ir užtikrintų oresnį pragyvenimą mažiausias pajamas gaunantiems ir sergantiems žmonėms.

Pasak Prezidentės, auganti šalies ekonomika turi užtikrinti šalies žmonėms didesnes pajamas, kad jie jaustųsi saugūs dėl savo ir savo šeimos ateities.

„Šalies ekonomika auga. Tai metas imtis konkrečių veiksmų siekiant daugiau socialinio teisingumo ir mažinant socialinę atskirtį. Būtina ne tik kompensuoti sumažintas pensijas, bet ir rasti būdų, kaip padidinti mažiausias pensijas ir išmokas. Pirmiausia turime pasirūpinti tais, kam sunkiausia, kad nė vienas žmogus nebūtų paliktas likimo valiai“, – sako Prezidentė.

Susitikime su ekonomikos ir socialinės politikos ekspertais aptartos galimybės padidinti mažiausias pensijas ir palaipsniui peržiūrėti nedarbo draudimo išmokas. Šiuo metu 126 tūkstančiai žmonių gauna vos 324 – 650 litų pensijas.

Prezidentės teigimu, šiandien socialinę atskirtį patiria ir atsakingą, pasiaukojamą darbą atliekantys socialiniai, kultūros, kiti biudžetinių įstaigų darbuotojai, kurių algos siekia vos 1000 litų. Todėl, siekiant socialinio teisingumo, Prezidentė siūlo peržiūrėti ir Vyriausybės nutarimais reguliuojamų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų nustatymo tvarką. Būtina padidinti darbo užmokestį mažiausius atlyginimus gaunantiems darbuotojams ir sumažinti skirtingų sričių darbuotojų gaunamų atlyginimų disproporcijas, kurios ypač padidėjo po Konstitucinio teismo sprendimo skubotai atstatant sumažintas algas.

Prezidentė taip pat siūlo į prieškrizinį lygį grąžinti ligos išmokas laikino nedarbingumo atveju. Šiuo metu pirmas 3 nedarbingumo dienas mokama 80 proc. atlyginimo, o kitas 40 proc. algos. Dėl to šeimos susiduria su finansiniais sunkumais, o darbuotojai eina į darbą nepasveikę. Šiam pasiūlymui pritaria ir susitikime dalyvavę pacientų organizacijų atstovai.

Susitikime taip pat pabrėžta būtinybė remiantis gerosios praktikos pavyzdžiais modernizuoti darbo santykius, nes tai ypatingai svarbu naujų darbo vietų kūrimui, ekonomikos skatinimui ir investicijų pritraukimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė