Paminėtos Garliavos įvykių antrosios metinės (nuotraukos) (3)

Garliava, 2012 05 17 d.

Garliava, 2012 05 17 d.

Gegužės 17 d. Vilniuje į Simono Daukanto aikštę susirinkę Lietuvos piliečiai paminėjo valdžios jėgos struktūrų įvykdytą smurtą Garliavoje  2012-ųjų gegužės 17-ąją, kuomet paminant Lietuvos Konstituciją iš gimtųjų namų buvo išplėšta neaiškiomis aplinkybėmis žuvusio Drąsiaus Kedžio dukra.

Visuomenininkai kartu su menininkais Giteniu Umbrasu ir skulptore Joana Noreikaite kreidelėmis ant aikštės grindinio išrašė žodį „Tie-SOS!“. Akcijos dalyviai pasisakė prieš politinius teismų procesus, prieš vaikų pavertimą „valstybės paslaptimi“, žadėjo ir ginti konstitucinius Lietuvos Respublikos pamatus, nesitaikstyti su dabartine valdžios savivale ir melu.

Jau dveji metai į Simono Daukanto aikštę iš visos Lietuvos atvykstantys piliečiai reikalauja, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jai tiesiogiai pavaldžios teisėsaugos institucijos atsakytų visuomenei: kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17-osios rytą specialūs daliniai šturmavo Garliavą ir smurtavo prieš taikius piliečius?

Taip pat reikalaujama paaiškinti visuomenei kokios sveikatos būklės šiuo metu yra iš gimtųjų namų prievarta „paimta“ ir „valstybės paslaptimi“ paversta, nuo artimųjų bei bendraamžių draugų izoliuota Garliavos mergaitė?

2012-jų gegužės 17 d. Garliavos  įvykių metinės taip pat buvo paminėtos pačių šių įvykių vietoje – Garliavos klonio gatvėje. Minėjimai taip pat buvo surengti Kaune ir Klaipėdoje.

Kauno Arkikatedroje minėjimo dieną už šeimą, su kuria buvo grubiai susidorota buvo surengtos mišios.

Garliavos šturmo 2-jų metų paminėjimo akcija taip pat buvo surengta ir Klaipėdos Atgimimo aikštėje.

Vilniečiai ir kauniečiai po minėjimo akcijos turėjo progą pasižiūrėti filmo „Ženklas pakelėje“ apie aktyvų Garliavos įvykių dalyvį, visuomenininką, fotomenininką Juozą Valiušaitį  pristatymą. Filmas pasakoja ne tik apie žymaus menininko kūrybą, bei visuomeninę veiklą, bet išgyventą patirtį Klonio gatvėje, pažintį su Garliavos mergaite. Tai antroji triptiko “Klonio gatvės menininkai” dalis (pirmoji – apie protesto dailininką Rimantą Radišauską “Kelias”). Režisieriai Rasa Šimkutė, Algis Didžiulis.

Tą pačią gegužės 17 d., tartum norėdami pasityčioti iš Garliavos įvykius mininčiųjų, savo akciją prie prrezidentūros taip pat surengė kovotojai su vadinamaja „homofobiją“. Autobusiuku su linksma muzika ir šūkiu „Didžiuojamės būdami savimi“ į S.Daukanto aikštę, priešais prezidentūrą, atvykę amoralių santykių propaguotojai išskleidė didelę vaivorykštės vėliavą.  Vėliau ši vėliava buvo išskleista Rotušės aikštėje bei prie Vilniaus savivaldybės.

Aurelijos Babenskienės ir Aušros Gabalytės:

Parengta pagal  tiesos.lt ir alkas.lt informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė