ES ir Kinija pasirašo svarbų abipusio pripažinimo susitarimą ir stiprina savo muitinių bendradarbiavimą (0)

Europos vėliava | ukmin.lt nuotr.

Europos vėliava | ukmin.lt nuotr.

Gegužės 16 d. ES ir Kinija pasirašė abipusio pripažinimo susitarimą, kuriuo remiantis bus sumažintos patikimų prekybininkų išlaidos, jiems bus taikomos paprastesnės procedūros ir bus galima lengviau prognozuoti jų veiklą. Šiuo susitarimu ES ir Kinija įsipareigojo pripažinti patvirtintus patikimus viena kitos prekybininkus, todėl jiems bus taikoma spartesnė kontrolės procedūra ir sumažės administracinė muitinio įforminimo našta. Dėl tokio abipusio pripažinimo muitinės galės skirti daugiau išteklių kovai su tikrosiomis grėsmėmis ir padidinti tiekimo grandinės patikimumą. ES yra pirmoji tokį susitarimą su Kinija sudariusi prekybos partnerė. 2011 m. ji pasirašė panašų susitarimą su Japonija, o 2012 m. – su JAV. Susitarimą su Kinija Jungtinio muitinių bendradarbiavimo komiteto posėdyje Pekine pasirašė už mokesčius ir muitų sąjungą atsakingas Komisijos narys Algirdas Šemeta.

Komisijos narys A. Šemeta pabrėžė: „ES ir Kinija sutarė pripažinti patikimus viena kitos prekybininkus, todėl labai pagerės mūsų prekybos santykiai. Šiandieninis susitarimas iš esmės palengvins prekybos sąlygas – bus supaprastintos, paspartintos ir atpigintos patikimiems prekybininkams taikomos muitinės procedūros. Pagerės mūsų verslo aplinka ir paspartės prekyba – taip bus skatinamas ekonomikos augimas. Susitarimas bus naudingas ir mūsų piliečiams – skirdamos daugiau išteklių kovai su tikrosiomis grėsmėmis, muitinės galės daugiau dėmesio skirti piliečių apsaugai. Taigi šis muitinių susitarimas bus naudingas visiems.“

Jungtinio muitinių bendradarbiavimo komiteto posėdyje šiandien pritarta ir kitoms dviem svarbioms iniciatyvoms. Pirmoji iniciatyva – nauja strateginė muitinių bendradarbiavimo programa, kurioje nustatyti platūs tokio ES ir Kinijos bendradarbiavimo prioritetai ir tikslai. Per ateinančius kelerius metus daugiausia bus siekiama sudaryti palankesnes prekybos sąlygas, padidinti tiekimo grandinės patikimumą ir kovoti su prekių padirbinėjimu ir neteisėta prekyba.

Naujas svarbus prioritetas – bendrai spręsti abiem šalims didelį susirūpinimą keliančią neteisėto atliekų vežimo problemą ir siekti svarbių aplinkosaugos tikslų.

Antroji iniciatyva, kuriai šiandien pritarta Pekine, – naujas ES ir Kinijos intelektinės nuosavybės teisių apsaugos veiksmų planas. Juo siekiama, kad ES ir Kinija, aktyviau bendradarbiaudamos, palaikydamos glaudesnius tarpusavio ryšius ir geriau derindamos veiksmus galėtų griežčiau kontroliuoti padirbtas prekes.

Patikimi prekybininkai

Nuo 2008 m. bendrovėms, įrodžiusioms, kad jos yra saugios, patikimos ir atitinka saugumo standartus, suteikiamas ES statusas ir taikomos paprastesnės muitinės procedūros. Patvirtintų įgaliotųjų ekonominių operacijų vykdytojų prekės tikrinamos rečiau, joms taikomos spartesnės muitinės procedūros ir formalumai. Tai naudinga ne tik bendrovėms (jų prekės greičiau patenka iš vienos paskirties vietos į kitą, sumažėja transporto išlaidų ir sudaromos palankesnės sąlygos veiksmingai prekiauti), bet ir ES muitinės administracijoms, nes jos gali skirti daugiau išteklių labai rizikingoms operacijoms tikrinti.

Iki šiol ES įgaliotųjų ekonominių operacijų vykdytojų statusas suteiktas maždaug 15 000 įmonių ir tokių įmonių vis daugėja. Šiandien pasirašius susitarimą su Kinija, ES patvirtintų prekiautojų sistema tapo plačiausiai pripažinta pasaulyje (abipusio pripažinimo susitarimus su ES jau anksčiau yra sudariusios JAV, Japonija ir EEE šalys).

Pripažinusios patvirtintus viena kitos prekiautojus, tarptautinės prekybos partnerės nebetaikys nesuderinamų standartų ir ugdys darnesnį požiūrį į muitinių veiklą pasaulyje.

Pagrindiniai faktai

Kinija – didžiausias ES importo šaltinis ir viena iš sparčiausiai augančių ES eksporto rinkų. Kinijos ir Europos prekybos vertė šiuo metu yra daugiau kaip 1 mlrd. eurų per dieną.

ES iš Kinijos daugiausia importuoja pramonės ir vartojimo prekių, o dvišalė prekyba paslaugomis sudaro tik dešimtadalį visos prekybos vertės.

2013 m. ES eksportas į Kiniją išaugo 2,9 proc. (iki 148,1 mlrd. EUR), o ES tais metais importavo prekių už 279,9 mlrd. eurų (4 proc. mažiau, palyginti su 2012 m.).

Plėtojant prekybos santykius labai svarbus vaidmuo tenka muitinėms – jos užtikrina netrukdomą prekių tiekimą, o drauge apsaugo piliečius nuo grėsmių saugumui ir nesaugių ar neteisėtų prekių.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė