Vilniuje nemokamus koncertus surengs trys pasaulinio garso užsienio chorai (0)

„Vasari Singers“

„Vasari Singers“

Gegužės 23–29 d. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į tris nemokamus JAV ir Jungtinės Karalystės chorų koncertus. Koncertuoti Baltijos šalyse ir Lietuvoje atvyksta visame pasaulyje pripažinti, aukšto meninio lygio chorai – Millikin universiteto (JAV), „Vasari Singers“ (Jungtinė Karalystė) ir Doane koledžo choras (JAV).

 „Chorinė muzika Lietuvoje patiria tikrą atgimimą – profesionalūs, universitetų ir mėgėjų chorai vis dažniau tampa populiarių festivalių, konkursų ir renginių programos dalimi ar net varžosi su kitais chorais televizijos laidose. Šis JAV ir Jungtinės Karalystės chorų koncertinis turas vyks visose Baltijos šalyse, o jo metu bus surengta net 10 koncertų“, – sakė renginio organizatorė Rūta Dambytė.

Visi šie chorai į Lietuvą atvyksta pirmąjį kartą. „Britų choras „Vasari Singers“ atliks klasikinės muzikos kūrinius, o JAV chorai – populiariosios muzikos kūrinius, aranžuotus chorams bei gospel (evangeliškoji muzika) kompozicijas. Turo Baltijos šalyse metu chorai atliks ir populiariausių mūsų kompozitorių – Vytauto Miškinio,  Eriks Esenvalds,  Arvo Part – kūrinius“, – pasakojo R. Dambytė.

Koncertinę programą pradės Milikin universiteto choras iš Ilinojaus valstijos, JAV. Šis choras yra dalyvavęs net 6 Amerikos chorų direktorato asociacijos konferencijose, kur pelnė nacionalinį pripažinimą. Choras turi didžiulę koncertinę patirtį – koncertus rengė Jungtinėje Karalystėje, Dominikos Respublikoje, Kinijoje, Taivane ir daugelyje kitų pasaulio šalių. Kartu su JAV choru koncertuos ir R. Shumann konkurso aukso diplomo laimėtojas Mykolo Romerio universiteto choras, jie kartu atliks lietuvių kompozitoriaus J. Tamulionio aštuonbalsį kūrinį „Ave Maria“.

Išgirsti intelektualios chorinės muzikos gyventojai kviečiami gegužės 23–29 dienomis:

Gegužės 23 d. jungtinis Millikin universiteto mišraus choro ir Mykolo Romerio universiteto mišraus choro koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Koncerto pradžia 18.30 valandą.

Gegužės 25 d. mišraus kamerinio choro „Vasari Singers“ koncertas Šv. Kazimiero bažnyčioje. Koncerto pradžia 18.00 valandą.

Gegužės 29 d. Doane koledžo mišraus choro koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Koncerto pradžia 19.00 valandą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė