ES privalo atsirasti vieningą alkoholio kontrolės politiką (1)

alkoholisPaskelbus statistiką apie tragišką alkoholizmo paplitimo mąstą Lietuvoje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo į Europos parlamentą lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad be tradicinių LVŽS tikslų EP rinkimuose, Sąjunga siekia labai ambicingo tikslo, kuris gali pakeisti visos Europos likimą. ES nėra vieningos alkoholio kontrolės politikos ir tuo piktnaudžiauja alkoholio gamintojai.

Pasitaiko atvejų, kai viena šalis narė imasi priemonių norėdama sumažinti alkoholio vartojimą, tačiau alkoholio pramonė norėdama sustabdyti gerą iniciatyvą kreipiasi į ES komisiją arba Europos Teisingumo Teismą, prisidengdama tuo, kad pažeidžiamas laisvas prekių judėjimas. Su tabako kontrole tokie veiksmai nebūtų galimi, nes dabar turime tik bendrą mokesčių bei kitų apribojimų tabako kontrolės politiką, t.y. priimta direktyva, kurioje nustatyti reikalavimai tabako apyvartai, vartojimui, nerūkančiųjų apsaugai, rinkodarai.

Kaip teigė LVŽS kandidatas į EP Arminas Mockevičius, šiuo metu Europa yra daugiausiai alkoholio vartojantis regionas pasaulyje, alkoholio kontrolė palikta valstybių narių nacionalinei teisei, tačiau nacionaliniai parlamentai ne visada atsispiria lobistiniams tarptautinių korporacijų interesams. ES priimami abstraktūs veiklos planai tam tikram laikotarpiui, kaip kovoti su pavojingu alkoholio vartojimu. Ypač šiuo metu būtina imtis griežtesniu priemonių, nes alkoholio vartojimas be abejonės yra ne mažiau pavojingas nei tabako.

Kandidatas į Europos Parlamentą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Juozas Dapšauskas teigia: „Matau kaip po Lietuvos Seimą, jo komitetus tiesiog zuja alkoholio pramonės lobistai. Suprantama, ne mažesnė jų įtaka ir europinėms struktūroms. Paradoksalu, nors Pasaulio sveikatos organizacija alkoholį dar 1971 metais oficialiai yra pripažinusi kaip narkotine medžiaga, jos ne tik kontrolės nėra, bet net šis cheminis elementas reklamuojama kaip eilinis produktas. Neabejoju, kad čia turėtų būti esminės permainos europiniu mastu, nes kaip rodo patirtis, atskiras šalis tiesiog valdo alkoholio pramonė. Be jokio perdėjimo sakau, kad Lietuvą valdo ne Prezidentė, Seimas ar Vyriausybė, bet tam tikri alkoholio pramonės finansiniai ir cheminiai  junginiai“.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė