D.Kreivys suabejojo ar Lietuva nepraras visos reikalaujamos sumos iš „Gazprom“ (0)

D.Kreivys. Asmeninio arch. nuotr.

D.Kreivys. Asmeninio arch. nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės energetikos ministras Dainius Kreivys kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl derybų su „Gazprom“ eigos.

Viešai pranešta, kad „Gazprom“ sutinka sumokėti kompensaciją Lietuvai už 2013 metus bei 2014 metų pirmąją pusę. Tokie pokyčiai rodytų persilaužimą santykiuose su rusiškų dujų tiekėju. Tačiau kyla klausimas, ar „Gazprom“ sutikimas kompensuoti dalį Lietuvos permokos už 2013 metais iš jo pirktas gamtines dujas nesusilpnins Lietuvos pozicijos Stokholmo arbitraže gauti Lietuvos ieškinyje nurodyto dydžio kompensaciją, kuri yra didesnė nei dabar siūlo „Gazprom“?

Parlamentaras siekia išsiaiškinti, ar Vyriausybė, sutikdama su „Gazprom“ pasiūlyta kompensacija už 2013 metus, nesuteikia teisinio pagrindo Rusijos bendrovei Stokholmo arbitraže ginčyti Lietuvos reikalavimą gauti didesnio dydžio kompensaciją.

„Norisi išsiaiškinti, ar Lietuvos pusė derybose su „Gazprom“ mainais už geresnę dujų kainą nepadarė nuolaidų ir ar neprisiėmė kokių nors įsipareigojimų kitose santykių su „Gazprom“ srityse – dujų tranzito į Karaliaučiaus sritį, arbitražinių ginčų, ES tyrimo dėl galimo „Gazprom“ piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi Rytų Europos rinkose?“ – kreipimosi esmę apibūdina D. Kreivys.

Priminsime, kad Lietuva už rusiškas gamtines dujas permokėjo daugiau nei 4 mlrd. litų ir tokią sumą siekia prisiteisti Stokholmo arbitraže.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė