Šešias dienas trukęs Teatro rojus Plungės kultūros centre baigėsi (0)

Bendra renginio dalyvių nuotrauka

Bendra renginio dalyvių nuotrauka

Netylantys plojimai, akyse suspindusios ašaros, daugybė jaunų, entuziastingų ir teatru gyvenančių žmonių vienoje salėje, stipriai suspaustos rankos ir visiems kartu atliekama, festivalio simboliu tapusi daina „Mes pasaulio vaikai“ – tai tik keletas akcentų iš tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio – kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ uždarymo ceremonijos…

„Teatras yra rojus, nes tik teatre gali vykti tokie pat stebuklai, kaip rojuje“ – sveikindamas renginio dalyvius kalbėjo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, o kaip rojus, be šio renginio simbolio – obuolių, kurie viso renginio metu simbolizavo išmintį, meilę, grožį ir pažinimą festivalio dalyviams ir lankytojams.

Vieniems festivalis truko 3, 4, 5 ir net 6 dienas, bet to užteko, kad abejingų neliktų. Festivalis Plungėje yra organizuojamas, kas antrus metus ir šiais metais jis vyko jau IX-ąjį kartą. „Mažoji Melpomenė“ yra  vienas svarbiausių ir išskirtiniausių Plungės mieste vykstančių ir Plungės kultūros centro organizuojamų tradicinių renginių, festivalis užima ypatingą vietą ir tarp visų Lietuvoje vykstančių  teatrinių projektų. Būtent Plungė yra vienas iš pirmųjų Lietuvos miestų, kuriame pradėjo vaidinti mėgėjai. O teatras „Saula“ ir teatro režisieriai Sigita ir Romas Matuliai organizuodami šį festivalį ypatingai prisideda prie mėgėjų teatrinių tradicijų puoselėjimo, išsaugojimo, populiarinimo ir sklaidos.

Tarptautiniame vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje – kūrybinėje laboratorijoje ,,Mažoji Melpomenė 2014“ dalyvavo Talino jaunimo teatras „Know how” iš Estijos, Tukumo vaikų ir jaunimo teatras „Knifinš“ iš Latvijos, Ukmergės  kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Nykštukas“, So Trupa from Palatul Copiilor Iasi iš Rumunijos, Klaipėdos vaikų ir jaunimo teatras „Svajonė“, Anykščių rajono Troškūnų jaunimo teatro studija „Mes“, Minsko teatro mokykla Nr.1 iš Baltarusijos, teatro studija „Remarka“ iš Molėtų, bei festivalio – laboratorijos šeimininkai, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Saula“.

Tai daugiau nei 200 dalyvių, skirtingų asmenybių, kurie per festivalio dienas, dalyvaujant įvairiuose klubuose, užsiėmimuose, tradicinėje festivalio dalyvių „Žvaigždžių alėjoje“, masinėje šokių pamokoje Senamiesčio aikštėje, taip pat teatrinio meistriškumo laboratorijose, turėjo išskirtinę galimybę pasisemti naujų teorinių ir praktinių žinių, patobulinti savo įgūdžius. Šiais metais teatrinio meistriškumo laboratorijas vedė net 8 skirtingi, profesionalūs ir didelę sceninę patirtį turintys asmenys. Vaidybos, scenos judesio, Suzuki metodų, kūrybiškumo ir improvizacijos mokė teatro ir kino režisierius, poetas, publicistas, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis, Lietuvos Nacionalinio dramos teatro ir teatro trupės „Degam“ aktoriai Indrė Mickevičiūtė ir Rokas Petrauskas bei Klaipėdos universiteto režisūros katedros dėstytoja, aktorė Justina Jukonytė. Energingų gatvės šokių paslapčių mokė Klaipėdos šokių klubo „Ufas“ vadovas Artūras Iljinas. Dar naujais ir vis populiarėjančiais Capoeiros metodais renginio dalyvius žavėjo „Capoeira-Lietuva“ mokyklos treneris Justas Ščiukas, Vidmantas Valantiejus ir Markas Aurelijus Piesinas.

Renginio metu „Teatro rojus“ buvo kuriamas ne tik festivalio dalyviams, bet ir žiūrovams, nes jie buvo kviečiami net į 10 skirtingų, įdomių ir visai šeimai skirtų spektaklių.

Tradiciškai renignys baigėsi iškilmingu nominacijų „Mažoji Melpomenė“ įteikimu festivalyje dalyvavusiems kolektyvams bei atsisveikinimo su scena vakaru. Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja dalyviams, žiūrovams, rėmėjams, partneriams ir teatro „Saula“ vaikų tėveliams už visokeriopą pagalbą ir didelį indėlį į tai, kad festivalis ne tik pateisino, bet ir pranoko organizatorių, žiūrovų ir visų dalyvių lūkesčius. O festivalio šeimininkai teatro „Saula“ režisieriai Sigita ir Romas Matuliai, bei jaunieji teatro aktoriai 2016-aisiais metais kvies į jubiliejinį X-ąjį tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų renginį – kūrybinę laboratoriją „Mažoji Melpomenė“!

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė