Seimas uždraudė nepilnamečiams parduoti energinius gėrimus (0)

energetiniai gėrimaiSeimas priėmė Maisto įstatymo pataisas, uždrausdamas parduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims ir tapo pirmąja šalimi Europos Sąjungoje, įvedusia tokias sankcijas. Už pataisas balsavo 88 ir 6 susilaikė.

Priimtomis pataisomis taip pat apibrėžta, koks gėrimas laikomas energiniu – nealkoholinis gėrimas, kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino, nesvarbu, iš kokio šaltinio, arba kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino ir vienos ar kelių kitų centrinę nervų sistemą stimuliuojančių medžiagų (gliukurono laktono, inozitolio, guaranino, ginsenozidų, ginkmedžių ekstrakto, taurino ar kt.). Energiniame gėrime gali būti ir angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų, amino rūgščių, maisto priedų, vaisių sulčių ar augalų ekstraktų

Įstatyme įtvirtintas draudimas parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims. Energinių gėrimų pardavėjai turi teisę, o kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 18 metų, privalo iš perkančio energinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateikia jo tapatybę patvirtinančio dokumento, energinių gėrimų pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam energinius gėrimus.

Pataisos įsigalios 2014 m. lapkričio 1 d. Iki to laiko Vyriausybė arba jos įgaliota institucija turi priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Pagal Europoje atliktus tyrimus, daugiausia energinių gėrimų suvartoja nepilnamečiai, o medikai sako, kad jie pavojingiausi 3–10 metų vaikams.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė