Prie Prezidentūros visuomenė išreiškė pasipiktinimą veiksmams prieš „Respubliką“ (nuotraukos, video) (6)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Gegužės 15 diena,vidurdienį, Vilniuje, S.Daukanto aikštė, priešais Lietuvos Respublikos prezidentūrą Tautininkų Sąjunga ir visuomenininkai surengė piketą „Prezidente, apgink laisvą spaudą!“.

Protestuoti susirinko grupelė su plakatais ir vėliavomis, bet ne daugiau, nei 15 žmonių, kaip reikalauja Susirinkimų įstatymas, prieš tai įspėjus miesto savivaldybę. Šalia jų buriavosi bendraminčiai, kurie taikiai šnekučiavosi, diskutavo, juokavo, nors policija bandė juos supiršti su piketu.

Protesto dalyviai uždegė žvakeles, paženklintas „Respublikos“ simbolika, užsirišo burnas, taip parodydami nepasitenkinimą spaudos varžymui.

Protesto dalyvių atstovus Tautininkų Sąjungos pirmininką Julių Panką, tautininkus Gintarą Songailą, Vilmą Čekutienę, Rimą Laimikienę priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė. Pokalbis truko apie 1,5 valandos. Protestuotojai išsakė savo susirūpinimą valdžios elgesiu su laisvąją žiniasklaida.

„V.Būdienei sakėme, kad šiuo metu žiniasklaidos priemonės yra neapsaugotos nuo galimo susidorojimo. Sankcijos prieš spaudą neturėtų įsigalioti momentaliai kol yra nesibaigę ginčai. Taip pat pabrėžėme, kad yra būtina aiškiai reglamentuoti sąvoką, kuria remiantis taikomos sankcijos žiniasklaidai – „sisteminiai pažeidimai“. Prašėme, kad Prezidentė panaudotų savo galias tam, kad naudojant ekonominius svertus nebūtų uždarinėjamos žiniasklaidos priemonės. Taip pat išreiškėme viltį, kad Prezidentė yra už laisvąją spaudą ir imsis atitinkamų veiksmų“, – Alkas.lt po apsilankymo Prezidentūroje sakė tautininkas Gintaras Songaila.

Vyriausioji Pezidentės patarėja pažadėjo akcijos dalyvių nuomonę ir siūlymus perduoti Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Kaip žinia gegužės 13 d. dienraštis „Respublika“ paskelbė, kad yra priverstas užsidaryti.

Priimti tokį drastišką sprendimą „Respublikos“ vadovybę privertė dienraščiui valdininkų netikėtai panaikintos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata ir pritaikytas draudimas dalyvauti viešuosiuose konkursuose viešinimo paslaugoms pirkti. Ši įstatymo nuostata „Respublikai“ pritaikyta, po to kai Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (ŽLEK) leidinį pripažino neetišku.

PVM įstatymas numato, kad profesinės etikos nesilaikantiems leidiniams taikomas 21 nuošimčių, o ne daugumai laikraščių, žurnalų ir kitų periodinių leidinių taikomas 9 nuošimčių PVM mokestis.

„Mielieji, ištikimieji „Respublikos“ skaitytojai! Mūsų visų lietuviškas dienraštis, jau 25-uosius metus skelbiantis laisvą, bet valdančiųjų nuolat pultą žodį, priverstas užsidaryti. Taip baigsis konservatorių „Rusijos minkštųjų galių sulaikymo“ projektas, nukreiptas prieš lietuvišką žiniasklaidą ir lietuvišką verslą apskritai. Konservatorių projektas, kurį įgyvendina dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Dienraštis „Respublika“ bus leidžiamas iki antrojo prezidento rinkimų turo. Mes iki paskutinio numerio padėsime piliečiams pasirinkti“ – rašoma išplatintame pranešime.

httpv://youtu.be/pSREirI1FdY

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. saunuoliai Tautininkai !:

  EP rinkimuose mano balsas jums.

 2. nu ale:

  , Šalia jų buriavosi bendraminčiai, kurie taikiai šnekučiavosi, diskutavo, juokavo, nors policija bandė juos supiršti su piketu.’nu ale ,tiems policininkams vis vaidenasi kazkokie negerumai )

 3. HM:

  Jūs čia rimtai, Tautininkai?

  Su va tokiomis jūsų nęsamonėmis į jus niekada rimtai nežiūrės normalūs žmonės. Net patriotiški ir tautiški.

  Uždarė vieno psichiškai ligoto “barono” valdytą laikraštį, senai žinomą kaip purvasklaidos Nr. 1.

 4. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Birželio 29 referendumas – Tautos valia.
  Žiniasklaida tyli.
  Vitas Tomkus dabar galėtų kasdien kviesti visus žmones dalyvauti. Deja, to nedaro. Tyli.

  Alkas puikiai pasirodė, kai buvo renkami parašai. Vitas Tomkus tylėjo.
  Ar Vitas Tomkus yra kartu su Tauta?
  Kas galėtų paaiškint?

 5. mikas:

  Labai gerai, kad atėjo metas keistis žiniasklaidai. Taip kaip dirba du buvę didžiausi laikraščiai, toliau nebegalima.
  Jų vieton tūri ateiti sąžiningi ir garbingi leidėjai.
  Per ilgai mums oligarchai melavo padedant šiems dviems laikraščiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė