Nuo pirmosios Vilniaus universiteto skaičiavimo mašinos paleidimo prabėgo 50 metų (0)

Minsk 22 - viena pirmųjų skaičiavimo mašinų | VU nuotr.

Minsk 22 – viena pirmųjų skaičiavimo mašinų | VU nuotr.

Vilniaus universiteto Informacinių technologijų taikymo centras (VU ITTC) gegužės 16 d. minės 50 metų jubiliejų.

Tą dieną VU Botanikos sode Kairėnuose susitiks kelios kartos buvusių ir dabartinių centro darbuotojų, bus sodinamas klevas, pristatomas filmas apie VU ITTC, kuriame apžvelgtas šio VU padalinio 50 metų veiklos kelias – nuo pirmosios skaičiavimo mašinos paleidimo iki šių dienų. 

VU ITTC istorija prasidėjo 1963 m., kai VU rektoriaus Jono Kubiliaus iniciatyva prie Fizikos-Matematikos fakulteto Skaičiavimo matematikos katedros buvo įkurta Skaičiavimo laboratorija ir įsigyta pirmosios kartos lempinė elektroninė skaičiavimo mašina „Minsk-14“. 1964 m. pabaigoje ji buvo įjungta ir pradėjo veikti – iš pradžių dabartinio Chemijos fakulteto patalpose Naugarduko gatvėje, paskui VU ITTC buvo perkeltas į dabartinio Matematikos ir informatikos fakulteto patalpas toje pat Naugarduko gatvėje. 1980 m. buvo pastatytas naujas pastatas Saulėtekio alėjoje, ten VU ITTC yra įsikūręs iki šiol.

Šiandien VU ITTC kuria, palaiko ir plėtoja modernią VU informacinę infrastruktūrą, skirtą universiteto akademinės bendruomenės nariams studijų, mokslo ir administravimo veikloms užtikrinti. 2013 m. buvo įrengtas naujas modernus VU duomenų centras. VU ITTC paslaugomis naudojasi per 25 tūkst. elektroninio pašto ir informacinės sistemos naudotojų, saugoma ir aptarnaujama per 500 internetinių puslapių, telefoninio ryšio sistema jungia 1220 abonentų, įrengta daugiau nei 300 belaidės tinklo prieigos taškų, paklota ir eksploatuojama 350  km šviesolaidinio ryšio kabelių. Informacinės sistemos duomenų bazėje yra daugiau nei 1400 duomenų lentelių, sukurta per 200 funkcinių modulių, 3000 ataskaitų. VU ITTC darbuotojų sukurtų kompiuterių programų paketų dydis – daugiau nei 500 000 eilučių. Šiuo metu VU ITTC dirba daugiau nei 60 darbuotojų. VU ITTC dalyvauja nacionaliniuose LITMIS, LITNET, LAMA BPO, eLABa ir kituose Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamuose projektuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė